Po triumfie w spotkaniu pucharowym piłkarze Rawii Walbet Rawicz wracają do rozgrywek ligowych. W niedzielnym meczu ich rywalem będzie Orzeł Mroczeń. Gospodarze zagrają w drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Obie drużyny w kończącym się tygodniu rywalizowały w meczach 1/16 okręgowego pucharu polski. Orzeł uległ na wyjeździe Olimpii Brzeziny 5:1 i pożegnał się z rozgrywkami. Rawia natomiast po ciężkim meczu pokonała Piast Poniec 4:3 i zameldowała się w kolejnej rundzie pucharowej rywalizacji.

Zarówno Rawia jak i Orzeł przegrały natomiast swoje ostatnie ligowe pojedynki. Najbliższy rywal rawiczan przegrał u siebie ze Stalą Pleszew 1:4. Honorowe trafienie zanotował w tym meczu Maciej Osesiak. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez trenera Marka Wojtasiaka z 6 punktami zajmuje 7. miejsce. Rawiczanie w poprzedniej kolejce musieli uznać wyższość Victorii Skarszew, która na swoim boisku wygrała 5:3. Dwa gole dla niebiesko – biało – czerwonych w tym meczu padły po strzałach Michała Skrzypczaka a jedno trafienie zanotował Mateusz Witkowski. W tabeli podopieczni trenera Kamila Pilarskiego z jednym zwycięstwem i trzema porażkami zajmują 12. miejsce.

Mecz 5. kolejki V ligi Rawia Walbet Rawicz – Orzeł Mroczeń w niedzielę, 19 września. Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie przy ul. Spokojnej zabrzmi o godzinie 16:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares