Drugą porażkę w sezonie odniosła Rawia Walbet Rawicz. W sobotę komplet punktów ze stadionu w Rawiczu wywieźli piłkarze Polonii 1912 Leszno, którzy wygrali 3:0.

Lepiej jednak w sobotnie derby weszli miejscowi. Piłkarze Rawii stworzi sobie kilka ciekawych okazji do otwarcia wyniku. Bramkarz gości nie dał się jednak pokonać. Co nie udało się rawiczanom udało się zespołowi z Leszna. W 24. minucie goście po składnej akcji wyszli na prowadzenie. Taki stan meczu utrzymał się do końca pierwszej połowy rywalizacji.

Kilka minut po starcie drugiej połowy meczu Polonia podwyższyła swoje prowadzenie. W 52. minucie gracz gości celnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Rawii. Swoich okazji szukali także niebiesko – biało – czerwoni. Dobrze dysponowany był natomiast bramkarz przyjezdnych. W 69. minucie poloniści zdobyli kolejną bramkę i przypieczętowali swój triumf.

Rawia Walbet Rawicz – Polonia 1912 Leszno 0:3 (0:1)

Rawia: M. Wolny – S. Zagórski (75’ M. Marszałek), S. Orłowski, M. Witkowski (85’ W. Kopij), K. Kubiak, E. Marchewka, M. Skrzypczak, J. Szymanowski (46’ P. Robak), M. Molka (71’ J. Kupczyk), K. Sosnowski, K. Cugier (71’ B. Głowacz)

W następnej kolejce podopieczni trenera Kamila Pilarskiego na wyjeździe zmierzą się z Victorią Skarszew. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 12 września o godzinie 11:00.