W środę, 15 września walkę w zmaganiach pucharowych rozpoczną piłkarze Rawii Walbet Rawicz. Rywalem podopiecznych trenera Kamila Pilarskiego w 1/16 finału będzie przedstawiciel leszczyńskiej klasy okręgowej, Piast Poniec.

Piast Poniec to zespół, z którym Rawia rywalizowała w poprzednim sezonie ligowym. W obecnym drużyna, której trenerem jest Jerzy Radojewski rywalizuje w rozgrywkach klasy okręgowej i jak dotąd radzi sobie całkiem dobrze, czego potwierdzeniem jest pozycja vice – lidera po rozegraniu czterech kolejek. W ostatnim ligowym meczu Piast pewnie pokonał u siebie Pogoń Śmigiel 4:1.

Rawia, grająca w porównaniu do Piasta o jeden poziom rozgrywkowy wyżej nie najlepiej rozpoczęła sezon ligowy. Jak dotąd piłkarze Rawii odnieśli jedno zwycięstwo a trzy razy z boiska schodzili pokonani. W ubiegłą niedzielę rawiczanie ulegli na wyjeździe Victorii Skarszew 5:3. Wyniki te sprawiły, że w ligowej tabeli podopieczni Kamila Pilarskiego zajmują 12. miejsce.

Poprzednią edycję Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno zespół Rawii zakończył na pierwszym meczu. Wówczas w spotkaniu 1/8 niebiesko – biało – czerwoni ulegli na wyjeździe Kani Gostyń 4:0. Początek środowej rywalizacji w Poniecu o godzinie 17:00.

Arbitrem głównym meczu będzie Krystian Chwaliszewski (Kociugi). Na liniach pomagać mu będą Bartosz Giera (Leszno) i Jarosław Krełowski (Leszno). 

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares