Czwartą porażkę w sezonie zanotowali piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W niedzielnym meczu 5. kolejki V ligi komplet punktów ze Spokojnej wywiózł Orzeł Mroczeń. Goście wygrali 2:1.

Początek meczu ułożył się dla gości idealnie. Piłkarze Orła szybko wyprowadzili dwa ciosy po których już w 10. minucie Michał Wolny po raz drugi wyjmował piłkę z siatki. Gospodarze po fatalnym początku otrząsnęli się jednak i także stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Bramkarza gości przed przerwą jednak nie pokonali a drużyny do szatni zeszły przy wyniku 0:2.

Piłkarzom Rawii wynik meczu udało się zmienić w 76. minucie. Wówczas po celnym dośrodkowaniu Mateusza Witkowskiego piłkę w bramce umieścił Sebastian Zagórski, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Rawii. Gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania w ostatniej akcji meczu. Wówczas Tomasz Wawrzyniak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i został przez niego sfaulowany. Sędzia mimo protestów nie podyktował jednak rzutu karnego.

Rawia Walbet Rawicz – Orzeł Mroczeń 1:2 (0:2)

Rawia: Wolny – Cierniak (30′ T. Wawrzyniak), Skrzypczak (70′ Robak), Materkowski, P. Wawrzyniak (70′ Orłowski), Marchewka, Szymanowski (30′ Molka), Zagórski, Sosnowski, Cugier, Witkowski

W ligowej tabeli rawiczanie zajmują 14. miejsce. W następnej kolejce podopieczni Kamila Pilarskiego na wyjeździe zagrają z GKS – em Rychtal. Mecz ten w sobotę, 25 września o godzinie 16:00.