Drugie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W sobotnim meczu 8. kolejki V ligi rawiczanie pewnie pokonali na wyjeździe Stal Pleszew 4:0.

Rawia w sobotę mierzyła się z „czerwoną latarnią” V ligi grupy III. Stal bowiem wygrała jak dotąd jedno spotkanie. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła jednak goli, choć tuż przed jej końcem gospodarze mogli wyjść na prowadzenie.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero do zmianie stron a do siatki trafiali wyłącznie piłkarze Rawii. W 59. minucie po akcji rezerwowych Mateusz Witkowski zagrał piłkę do Piotra Robaka a ten w sytuacji „sam na sam” otworzył wynik meczu. W 68. minucie goście podwyższyli prowadzenie. W roli asystującego wystąpił Sebastian Zagórski a piłkę w bramce umieścił wracający do gry Michał Skrzypczak. Wynik na 3:0 w 82. minucie płaskim strzałem z dystansu podwyższył Edwin Marchewka a chwilę później okazałe zwycięstwo „na raty” przypieczętował Mariusz Molka.

Stal Pleszew – Rawia Walbet Rawicz 0:4 (0:0)

Rawia: Wosiek – Cierniak, Marchewka, Skrzypczak (80′ Marszałek), Molka (85′ Szymanowski), Zagórski (75′ Kupczyk), T. Wawrzyniak, Wiktorowicz (46′ Witkowski), Sosnowski, Głowacz (46′ Robak), Cugier (85′ Kopij)

W ligowej tabeli rawiczanie awansowali na 12. miejsce. W następnej kolejce podopieczni Kamila Pilarskiego przy Spokojnej zagrają z Wartą Śrem. Początek meczu w sobotę, 16 października o godzinie 15:00.