W sobotę, 9 października piłkarze Rawii Walbet Rawicz rozegrają wyjazdowy mecz 8. kolejki V ligi. Rywalem rawickich piłkarzy będzie Stal Pleszew. 

Sobotnie spotkanie będzie starciem drużyn z dolnej części ligowej tabeli. W nieco lepszej sytuacji wydaje się być zespół z Rawicza, który w poprzedniej kolejce wywalczył bardzo ważny komplet punktów. Rawiczanie w poprzedniej kolejce po golach Seweryna Materkowskiego i Oskara Cierniaka pokonali u siebie Astrę Krotoszyn 2:1. Wciąż jednak w ligowej tabeli podopieczni Kamila Pilarskiego zajmują odległe, 13. miejsce. Niebiesko – biało – czerwoni w rozegranych dotąd meczach wywalczyli 6 punktów.

Zespół z Pleszewa, który zamyka ligową tabelę w poprzedniej kolejce stoczył zacięty bój z będącą na ligowym podium Wartą Śrem. Dwa gole, które dla Stali strzelił Patryk Adamski nie wystarczyły jednak do zdobycia w tym meczu choćby punktu. Warta wygrała ostatecznie 3:2. Drużyna prowadzona przez trenera Tobiasza Wojcieszaka z trzema punktami zajmuje w tabeli ostatnie, 16. miejsce. W dotychczas rozegranych meczach piłkarze z powiatu pleszewskiego punkty zdobyli wygrywając wyjazdowe starcie z Orłem Mroczeń 4:1.

Arbitrem głównym meczu będzie Miron Krakowski. Na liniach pomagać mu będą Mikołaj Szymański (Węglew) i Dariusz Balkowski (Konin). Początek meczu Stal Pleszew – Rawia Walbet Rawicz w sobotę, 9 października o godzinie 15:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares