W niedzielę, 3 października Rawia Walbet Rawicz w meczu 7. kolejki V ligi przy Spokojnej zmierzy się z Astrą Krotoszyn. Gospodarze zagrają o drugie zwycięstwo w sezonie, które pozwoli odbić się od dolnej części tabeli.

Nie tak dotychczasowy przebieg sezonu wyobrażali sobie włodarze, piłkarze oraz kibice rawickiego klubu. Rawia, która przed sezonem zanotowała zmiany kadrowe jak dotąd wygrała zaledwie jedno spotkanie. W pozostałych pięciu schodziła w boiska pokonana. W poprzedniej kolejce niebiesko – biało – czerwoni przegrali na wyjeździe z GKS – em Rychtal 2:0. Nadzieję na wyjście z marazmu daje środowy mecz pucharowy z Koroną Wilkowice, który Rawia zakończyła triumfem w rzutach karnych 5:4 i awansem do kolejnej rundy. W ligowej tabeli podopieczni trenera Kamila Pilarskiego z trzema punktami zajmują 14. miejsce.

Lepiej w rozgrywkach ligowych radzą sobie piłkarze Astry. Zespół ze stolicy powiatu krotoszyńskiego w dotychczasowych meczach trzy razy triumfował i tyle samo razy schodził z boiska pokonany. Krotoszynianie w poprzedniej kolejce pokonali u siebie przedostatnią w tabeli Stal Pleszew 3:0. Gole dla gospodarzy w tym spotkaniu padły po strzałach Adama Skrzypniaka, Kamila Czołnika i Łukasza Budziaka. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez trenera Krzysztofa Gościniaka z 9 punktami zajmują 8. miejsce.

Początek meczu Rawia Walbet Rawicz – Astra Krotoszyn w niedzielę, 3 października o godzinie 16:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares