W niedzielę, 21 listopada piłkarze Rawii po raz ostatni w tym roku zagrają przed własną publicznością. W meczu 14. kolejki V ligi rywalem rawiczan będzie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.

Dokładnie cztery miesiące temu zespoły występując w V lidze inaugurowały ligowy sezon a tymczasem do końca zmagań w tym roku kalendarzowym pozostały dwie kolejki. Obecnie lepsze nastroje panują w Ostrowie. Zespół Ostrovii spisuje się dobrze i do końca walczyć będzie o to, aby przerwę zimową spędzić na ligowym podium. Ostrovia 1909 w poprzednim meczu na swoim boisku zmierzyła się ze Stalą Pleszew. Gospodarze po trafieniach Nikodema Modrzyńskiego, Karola Krystka, Mikołaja Marciniaka i Szymona Celmera pokonała rywali 4:1. W ligowej tabeli zespół z powiatu ostrowskiego prowadzony przez trenera Piotra Konstanciaka z 24 punktami zajmuje 6. miejsce.

O rundzie jesiennej z pewnością jak najszybciej zapomnieć będą chcieli kibice oraz piłkarze Rawii. Zespół miał walczyć o miejsca w czołówce tabeli a tymczasem rawiczanie wygrali jak dotąd cztery ligowe spotkanie i nie mogą złapać odpowiedniego rytmu. Na dodatek w piątkowy wieczór z funkcją trenera niebiesko – biało – czerwonych po wspólnej decyzji z zarządem klubu pożegnał się Kamil Pilarski, który tym samym zakończył dwuletnią współpracę z Rawią. W ostatnim meczu pod wodzą trenera Pilarskiego rawiczanie mimo, że dwukrotnie po golach Zagórskiego i Witkowskiego prowadzili w Czekanowie ostatecznie zremisowali z Piastem 2:2. W ligowej tabeli Rawia z 13 punktami zajmuje 11. miejsce

Początek meczu Rawia Walbet Rawicz – Ostrovia 1909 Ostrów w niedzielę, 21 listopada o godzinie 13:30. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares