Trzy dni po finałowym spotkaniu Pucharu Polski piłkarze Rawii powalczą o ligowe punkty. W meczu 13. kolejki V ligi rawiczanie na wyjeździe zmierzą się Piastem Czekanów. 

Na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej oba zespoły nie mogą być zadowolone z przebiegu sezonu a co za tym idzie z zajmowanych przez siebie miejsc w ligowej tabeli. Oczekiwania zwłaszcza w Rawiczu były z pewnością większe. Tymczasem niebiesko – biało – czerwoni wygrali jak dotąd tylko cztery mecze.

Rawiczanie w poprzedniej kolejce gościli przy Spokojnej Piast Kobylin. Niestety, przyjezdni zaprezentowali pokaz skuteczności i triumfowali 6:1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował w tym spotkaniu Bartłomiej Głowacz. W świąteczny czwartek natomiast drużyna z Rawicza także rywalizowała u siebie – tym razem w finale Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu górą po rzutach karnych okazali się piłkarze Orkanu Chorzemin. W ligowej tabeli Rawia zdobyła dotychczas 12 punktów. Podopieczni Kamila Pilarskiego zajmują 11. miejsce.

Piast Czekanów w poprzednie kolejce wywalczył punkt do ligowej tabeli. Piłkarze z Czekanowa podzielili się punktami ze Stalą Pleszew, remisując na wyjeździe 1:1. Tuż przed przerwą zespół Piasta na prowadzenie wyprowadził Kacper Grzmil. Drużyna z powiatu ostrowskiego także w czwartek rywalizowała w finałowym meczu pucharowym. W spotkaniu kończącym zmagania w okręgu kaliskim Piast zmierzył się z Victorią Skarszew. Mecz zakończył się triumfem obecnego lidera V ligi grupy II 6:3. W ligowej tabeli Piast, którego trenerem jest Konrad Rusek z 10 punktami zajmuje 15. miejsce.

Arbitrem głównym meczu będzie Jakub Tyliński z Leszna. Na liniach pomagać mu będą Krystian Chwaliszewski (Pawłowice) i Łukasz Duda (Krobia). Początek spotkania w niedzielę, 14 listopada o godzinie 11:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares