Kania Gostyń będzie rywalem Rawii Walbet Rawicz w sobotnim meczu 15. kolejki V ligi. Spotkanie to zakończy ligowe zmagania w tym roku.

Oba zespoły do meczu wieńczącego rundę jesienną przystąpią w odmiennych nastrojach i z przeciwnych biegunów ligowej tabeli. Będąca w dobrej dyspozycji Kania goni ligową czołówkę, natomiast Rawia będąca w kryzysie w ostatnich czterech meczach wywalczyła jeden punkt i ma niewielką przewagę nad ostatnią drużyną w tabeli.

Kania w poprzedniej kolejce miała stosunkowo łatwe zadanie. Ekipa z Gostynia zmierzyła się bowiem na wyjeździe z najsłabszą w lidze Stalą Pleszew i pewnie wygrała 5:0. Komplet punktów Kanii w tym meczu zapewniły dublety Dawida Jędryczki i Mateusza Muchy oraz trafienie Błażeja Danielczaka. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez trenera Grzegorza Wosiaka z 25 punktami zajmują 6. miejsce.

Rawia na ligowe zwycięstwo czeka natomiast od 24 października, kiedy to pokonała u siebie PKS Racot 2:0. Od tego czasu rawiczanie zanotowali remis i trzy porażki. Z drużyną pożegnał się także trener Kamil Pilarski. W poprzedniej kolejce Rawia pod wodzą Piotra Łakomego, który tymczasowo prowadzi zespół niebiesko – biało – czerwoni przegrali u siebie z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 0:3. W ligowej tabeli Rawia z 13 punktami zajmuje 12. miejsce.

Początek meczu Kania Gostyń – Rawia Walbet Rawicz w sobotę, 27 listopada o godzinie 13:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares