Bez ligowego zwycięstwa w 2022 roku pozostają piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W sobotnim meczu 17. kolejki V ligi rawiczanie przegrali przy Spokojnej z Zefką Kobyla Góra 2:3.

Pierwsza połowa meczu toczyła się pod dyktando gości, którzy przed spotkaniem spadli w tabeli na ostatnie miejsce. Przyjezdni swoją przewagę udokumentowali w 11. minucie po wrzutce z rzutu wolnego i precyzyjnym strzale głową Dawida Ponitki. Piłkarze Rawii po straconym golu ruszyli do ataku i już w 19. minucie za sprawą Jakuba Czternastka, który strzelił pierwszego gola w nowej drużynie doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że do szatni zespoły zejdą przy wyniku remisowym Arkadii Herasymov wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie piłkarze Zefki pokonali bramkarza Rawii po raz trzeci. Tym razem autorem gola okazał się Maciej Stawiński, który pewnie wykonał rzut karny podyktowany za faul jednego z miejscowych piłkarzy. Gospodarze bardzo długo nie mogli znaleźć sposobu na stworzenie zagrożenia pod bramką przeciwnika. Sygnał do ataku dał dopiero Sebastian Zagórski, który w 87. minucie fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce. Chwilę później na tablicy wyników mógł widnieć remis, ale gości uratował słupek a chwilę później piłkarz, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Rawia Walbet Rawicz – Zefka Kobyla Góra 2:3 (1:2)

Rawia: Wosiek – S. Materkowski (80′ Marszałek), Przybylski, Orłowski, P. Wawrzyniak (46′ Robak), Cierniak (55′ Kupczyk), Marchewka (63′ Zagórski), Głowacz, Cugier, Molka, Czternastek (73′ Wiktorowicz)

W następnej kolejce podopieczni Marka Nowickiego zagrają na wyjeździe z Polonią Leszno. Początek meczu w sobotę, 2 kwietnia o godzinie 16:00.