Podziałem punktów zakończył się sobotni mecz 21. kolejki V ligi w którym Rawia Walbet Rawicz zmierzyła się z GKS-em Rychtal.

W pierwszej połowie spotkania widoczna była lekka przewaga gości. Gospodarze grali bojaźliwie i notowali dużo strat po odbiorze piłki. Rawiczanie mieli jednak swoje szanse, aby umieścić piłkę w bramce. Najbliższej celu po uderzeniu z rzutu wolnego był Edwin Marchewka. Na prowadzenie wyszli jednak przyjezdni, którzy w 28. minucie po akcji lewą stroną boiska pokonali bramkarza Rawii.

Po zmianie stron gra Rawii uległa znacznej poprawie. Gospodarze nastawili się na ofensywną grę i działania te przyniosły efekt w postaci wyrównania. W 62. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Zagórski. Piłka po uderzeniu pomocnika rawiczan wpadła do bramki tuż pod porzeczką, Swoją szansę na wyprowadzenie gospodarzy na prowadzenie miał także Edwin Marchewka, ale piłka po jego uderzeniu minęła słupek bramki gości. Dobrze w bramce Rawii spisywał się także Bartłomiej Wosiek. Po jednym z ataków gości uratował go także słupek. Ostatecznie więcej goli w meczu nie padło.

Rawia Walbet Rawicz – GKS Rychtal 1:1 (0:1)

Rawia: Wosiek – Marszałek, Orłowski, Wawrzyniak (46′ Robak), Wiktorowicz (55′ Cugier), E. Marchewka, Czternastek (58′ Cheba), Przybylski, Kupczyk (51′ Materkowski), Zagórski (75′ Witkowski), Molka

W sobotę, 30 kwietnia rawiczanie na wyjeździe zagrają z Astrą Krotoszyn. Początek o godzinie 14:00.