Astra Krotoszyn będzie rywalem Rawii w meczu 22. kolejki V ligi. Wyjazdowe spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 30 kwietnia.

Rywalizacja Rawii z Astrą wydaje się nie mieć zdecydowanego faworyta. Oba zespoły wiosną nie potrafią złapać odpowiedniego rytmu i solidarnie wygrały jak dotąd po zaledwie jednym meczu. Rawiczanie do tego dorobku dołożyli także remis. Ten miał miejsce w poprzedniej kolejce kiedy to Rawia na swoim boisku zremisowała 1:1 z GKS-em Rychtal. Remis ten gospodarzom zapewnił Sebastian Zagórski. Podopieczni Marka Nowickiego, których czeka walka o utrzymanie w V lidze w ligowej tabeli z 17 punktami zajmują przedostatnie, 15. miejsce.

Wspomniana już wcześniej Astra na pierwsze punkty w rundzie wiosennej musiała czekać aż do poprzedniej kolejki. Piłkarze z powiatu krotoszyńskiego po trafieniach Maksyma Ishchuka, Artura Błażejczaka, Szymona Jankowskiego i Jakuba Golińskiego pokonali na wyjeździe Stal Pleszew 4:0. Dla zespołu z Krotoszyna było to pierwsze zwycięstwo od 28 listopada ubiegłego roku. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez trenera Krzysztofa Gościniaka z 21 punktami zajmują 12. miejsce.

W jesiennym meczu w Rawiczu górą okazali się gospodarze, którzy po golach Seweryna Materkowskiego i Oskara Cierniaka pokonali Astrę 2:1. Początek sobotniego spotkania o godzinie 14:00.

fot. Wojciech Kręcki/Groundhopping Wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares