Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W meczu 20. kolejki V ligi niebiesko-biało-czerwoni pokonali na wyjeździe Orzeł Mroczeń 3:0.

Dla Rawii to pierwszy komplet punktów od 23 października. Wówczas rawiczanie pokonali przy Spokojnej PKS Racot 2:0. W międzyczasie zanotowali także jeden remis. W starciu z zespołem z powiatu kępińskiego przyjezdni prowadzenie objęli w 28. minucie meczu. Bramkarza gospodarzy pokonał Sebastian Zagórski. Dziesięć minut później prowadzenie gości podwyższył Jakub Czternastek. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Pewne zwycięstwo podopiecznych Marka Nowickiego w 90. minucie przypieczętował Jakub Przybylski, który zanotował premierowe trafienie w barwach Rawii.

Orzeł Mroczeń – Rawia Walbet Rawicz 0:3 (0:2)

Rawia: Wosiek – Marszałek, Orłowski, Cierniak (82′ Kupczyk), Czternastek (89′ Kopij), Przybylski, Wiktorowicz (75′ Cheba), Marchewka (82′ Cugier), Zagórski (77′ S. Materkowski), Molka, P. Wawrzyniak

W sobotę, 23 kwietnia rawiczanie przy Spokojnej zagrają z GKS-em Rychtal. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 16:00.