Udane spotkanie mają za sobą piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W meczu 23. kolejki V ligi rawiczanie pokonali u siebie Stal Pleszew 2:0. Dla Rawii to drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej a pierwsze domowe od października ubiegłego roku.

Gospodarze od początku meczu z zespołem z Pleszewa narzucili swój styl gry. Na efekty nie trzeba było czekać długo. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzeniem głową wynik meczu ustalił Mateusz Witkowski. W 20. minucie udaną akcją w środkowej strefie boiska popisał się Sebastian Zagórski, którego celne podanie wykorzystał Edwin Marchewka i podwyższył prowadzenie Rawii. Po pół godzinie gry goście mogli zdobyć kontaktowe trafienie. Bartłomiej Wosiek spowodował upadek piłkarza gości w polu karnym a sędzia wskazał na rzut karny. Bramkarz Rawii wyczuł jednak intencję strzelca i wybił piłkę na rzut rożny.

Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana. Goście mieli kilka okazji do strzelenia gola, ale czujny w bramce pozostawał Bartłomiej Wosiek. Podopieczni Marka Nowickiego również stwarzali sobie kolejne sytuacje. Bliscy pokonania bramkarza przyjezdnych byli Kamil Cugier, Edwin Marchewka czy Mariusz Molka. Ostatecznie gole już nie padły a miejscowi zanotowali bardzo ważne zwycięstwo.

Rawia Walbet Rawicz – Stal Pleszew 2:0 (2:0)

Rawia: Wosiek – Marszałek, Orłowski, Witkowski (57′ Molka), Przybylski, Marchewka, Czternastek (87′ Głowacz), S. Materkowski, Zagórski (65′ Cierniak), P. Wawrzyniak, Cugier (64′ Cheba)

Rawiczanie zanotowali awans na 13. miejsce w tabeli. W następnej kolejce niebiesko-biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Wartą Śrem. Początek meczu w sobotę o godzinie 16:00.