Drugie zwycięstwo z rzędu a trzecie w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W sobotnim meczu 24. kolejki V ligi podopieczni Marka Nowickiego pokonali na wyjeździe Wartę Śrem 3:1.

Rawia od początku starcia z wyżej notowanym rywalem odważnie ruszyła do ataków na bramkę rywala. Już w 6. minucie po nieprzepisowym zagraniu z polu karnym arbiter główny podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Edwin Marchewka. Po kwadransie gry rawiczanie mieli na koncie już dwa trafienia. Tym razem po wrzucie z autu w doskonałej okazji znalazł się Jakub Czternastek i pokonał bramkarza gospodarzy. Miejscowi po dwóch szybko straconych golach ożywili się i w 21. minucie zdołali zanotować kontaktowe trafienie.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla Rawii. W 48. minucie błędy defensywy piłkarzy ze Śremu wykorzystał Jakub Czternastek i strzelił swojego drugiego gola w meczu.

Warta Śrem – Rawia Walbet Rawicz 1:3 (1:2)

Rawia: Wolny – Marszałek, Cierniak, Wiktorowicz (75′ Robak), Marchewka, Czternastek (67′ Witkowski), S. Materkowski, Molka, P. Wawrzyniak, Głowacz, Cugier

Podopieczni Marka Nowickiego w ligowej tabeli zajmują 13. miejsce. W następnej kolejce rawiczanie na wyjeździe zagrają z ostatnim w tabeli PKS-em Racot. Początek meczu w sobotę, 21 maja o godzinie 17:00.