Bez zdobyczy punktowej z meczu 22. kolejki V ligi wrócili piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W pojedynku z Astrą Krotoszyn lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali 4:2.

Pojedynek z Astrą zaczął się dla Rawii znakomicie. Już w 12. minucie za sprawą Edwina Marchewki, który pewnie wykorzystał rzut karny goście objęli prowadzenie. Gospodarze wyrównali pięć minut później. Po pół godzinie gry znów na prowadzenie po golu Kamila Cugiera wyszli przyjezdni. W 40. minucie Astra po raz drugi doprowadziła do remisu i zespoły do szatni zeszły przy wyniki 2:2.

Po zmianie stron na nieszczęście kibiców i piłkarzy Rawii do siatki trafiali już tylko miejscowi. Zespół z Krotoszyna w 49. i 56. minucie strzelając dwa gole zapewnił sobie drugie w rundzie wiosennej zwycięstwo. Podopieczni Marka Nowickiego wiosną pozostają z jednym triumfem i jednym remisem.

Astra Krotoszyn – Rawia Walbet Rawicz 4:2 (2:2)

Rawia: Wosiek – Marszałek, Orłowski, Przybylski, Marchewka, Czternastek, S. Materkowski (60′ Witkowski), Zagórski, Molka, Robak (50′ Głowacz), Cugier (68′ Cheba)

W następnej kolejce 15. w tabeli Rawia na własnym boisku zagra z będącą pozycję wyżej Stalą Pleszew. Początek meczu w sobotę, 7 maja o godzinie 17:00.