Z zamykającym ligową tabelę PKS-em Racot zmierzą się w sobotnim, wyjazdowym meczu 25. kolejki V ligi piłkarze Rawii Walbet Rawicz. Rawiczanie powalczą o podtrzymanie dobrej passy i trzecie zwycięstwo z rzędu.

Piłkarze i kibice Rawii w ostatnim czasie mogą mieć powody do zadowolenia. Wydaje się, że niebiesko-biało-czerwoni powoli wracają do swojej optymalnej formy. Efektem tego są trzy zwycięstwa i remis w ostatnich pięciu meczach. W poprzedniej kolejce rawiczanie pozytywnie zaskoczyli i po dublecie Jakuba Czternastka i trafieniu Edwina Marchewki pokonali na wyjeździe wyżej notowaną Wartę Śrem 3:1. Zwycięstwo to oddaliło rawiczan od strefy spadkowej. Podopieczni Marka Nowickiego z 23 punktami zajmują 13. miejsce z niewielką stratą do dwóch wyprzedzających ich drużyn.

Zespół z Racotu od dłuższego czasu zamyka ligową tabelę, jednak na swoim stadionie jest bardzo groźny i często sprawia swoim rywalom wiele problemów. W poprzedniej kolejce piłkarze PKS-u mieli szansę na trzy punkty w wyjazdowym starciu ze Stalą Pleszew. Prowadzili od 53. minuty po golu Huberta Sznabela, ale w doliczonym czasie gry Stal wyrównała i mecz zakończył się remisem 1:1. W ligowej tabeli drużyna z powiatu kościańskiego prowadzona przez trenera Damiana Skrzypczaka ma na swoim koncie 17 punktów.

W jesiennym meczu górą okazała się Rawia, która po golach Sebastiana Zagórskiego i Mateusza Witkowskiego wygrała przy Spokojnej 2:0. Początek sobotniego meczu w Racocie o godzinie 17:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares