W meczu 24. kolejki V ligi przeciwnikiem piłkarzy Rawii będzie Warta Śrem. Wyjazdowe spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 14 maja. Faworytem z racji miejsca zajmowanego w tabeli wydają się gospodarze. Zespół z Rawicza powalczy jednak o korzystny dla siebie rezultat.

Obie jedenastki do meczu przystąpią w dobrych humorach. Zarówno rawiczanie jak i piłkarze Warty w poprzedniej kolejce pokonały swoich rywali i dopisali do swojego dorobku komplety punktów. Rawia przed tygodniem podejmowała u siebie Stal Pleszew i po golach strzelonych przez Mateusza Witkowskiego i Edwina Marchewkę triumfowała 2:0. Zwycięstwo pozwoliło niebiesko-biało-czerwonym na wydobycie się ze strefy spadkowej a więc awans na 13. miejsce. Podopieczni trenera Marka Nowickiego wywalczyli jak dotąd 20 punktów.

Warta w poprzedniej kolejce w domowym meczu zmierzyła się z wyżej notowaną Krobianką Krobia. Zespół z powiatu śremskiego sprawił sobie i swoim kibicom miłą niespodziankę i po golach Kamila Szymandery, Dominika Muchy i Patryka Kryszaka pokonał Krobiankę 3:1. W ligowej tabeli piłkarze beniaminka V ligi prowadzeni przez trenera Huberta Ściaka z 37 punktami zajmują 6. miejsce.

W jesiennym meczu pomiędzy Rawią a Wartą lepsi okazali się goście, którzy wygrali przy Spokojnej 3:0. Początek sobotniego meczu o godzinie 16:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares