Cenne zwycięstwo na swoim stadionie odnieśli piłkarze Rawii Walbet Rawicz. Rawiczanie pokonali w sobotę Piast Czekanów 3:1 i zanotowali awans w ligowej tabeli.

Gospodarze do meczu przystąpili bardzo zmobilizowani. Wiedzieli bowiem, że trzy punkty mogą dać awans na 11. miejsce w tabeli a więc bardzo bezpieczne w kontekście walki o utrzymanie w V lidze. Od pierwszego gwizdka przeważali gospodarze, którzy często gościli pod polem karnym przyjezdnych. Wynik meczu po celnym podaniu Kamila Cugiera w 22. minucie otworzył Jakub Czternastek. Ten sam piłkarz w 36. minucie pod podaniu Edwina Marchewki wygrał pojedynek z bramkarzem Piasta i wyprowadził rawiczan na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie odważniej zagrali piłkarze z Czekanowa, którzy kilkukrotnie zameldowali się pod bramką Michała Wolnego. Bramkarz Rawii bronił jednak bardzo pewnie. Gospodarze na ataki gości odpowiedzieli trafieniem na 3:0, które w 67. minucie padło łupem Sebastiana Zagórskiego. Przyjezdni ostatecznie zanotowali honorowe trafienie.  W 79. minucie po bezpośrednim dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Wolny musiał wyjąć piłkę z bramki.

Rawia Walbet Rawicz – Piast Czekanów 3:1 (2:0)

Rawia: Wolny – Marszałek, Cierniak, Przybylski, Marchewka, Czternastek (88′ Kopij), Zagórski (91′ Kupczyk), Molka, Robak (70′ Cheba), P. Wawrzyniak, Cugier (77′ Wiktorowicz)

Rawia po zwycięstwie awansowała na 11. miejsce w tabeli. W przedostatnim meczu sezonu drużyna Marka Nowickiego zagra na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. Początek meczu w sobotę, 18 czerwca o godzinie 13:00.