Spotkaniem z Kanią Gostyń piłkarze Rawii Walbet Rawicz zakończą sezon 2021/2022 w V lidze. 

Nie takie były drużynowe założenia Rawii przed tym sezonem. Rawiczanie mieli się bić o awans do IV ligi, tymczasem aż do ostatniej kolejki wszyscy w Rawiczu mieli w oczach widmo spadku zespołu do klasy okręgowej. Dopiero walkower i trzy punkty przyznane w przedostatniej serii gier za mecz w Ostrowie (gospodarze skorzystali z nieuprawnionych piłkarzy) oraz korzystne wyniki innych meczów zapewniły niebiesko-biało-czerwonym pozostanie w V lidze. Podopieczni trenera Marka Nowickiego w ligowej tabeli z 32 punktami zajmują 11. miejsce.

Dla piłkarzy z Gostynia sobotni mecz będzie starciem, które może poprawić ich miejsce w tabeli i sprawić, że Kania zakończy sezon tuż za podium. W poprzedniej kolejce zespół z powiatu gostyńskiego na swoim stadionie podejmował ostatnią w tabeli Stal Pleszew. Biało-niebiesko-biali po trafieniach Wojciecha Kłakulaka, Filipa Szkudlarka, Błażeja Danielczaka i Jędrzeja Wosiaka pewnie triumfowała 4:0. W ligowej tabeli podopieczni trenera Grzegorza Wosiaka z 55 punktami zajmują 5. miejsce.

Jesienne starcie Kanii z Rawią zakończyło się triumfem gospodarzy 3:1. Honorowe trafienie dla rawiczan zanotował wówczas Mateusz Witkowski. Początek sobotniego meczu przy Spokojnej o godzinie 13:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares