Zamykająca ligowe podium, Kania Gostyń będzie rywalem Rawii Walbet Rawicz w meczu 6. kolejki V ligi. Rawiczanie po raz piąty w tym sezonie zagrają mecz na własnym stadionie. 

Zespół z Gostynia do poprzedniej kolejki był zespołem, który nie zaznał porażki w meczu ligowym. Stan ten zmienił się w ubiegłą niedzielę. Wówczas Kania mimo, że prowadziła po golu Jędrzeja Wosiaka ostatecznie przegrała u siebie z rezerwami KKS-u Kalisz 1:2, tracąc decydującego gola w 89. minucie. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez trenera Grzegorza Wosiaka z 8 punktami zajmują 3. miejsce.

Również w górnej części tabeli po dotychczas rozegranych meczach plasują się rawiczanie. Niebiesko-biało-czerwoni po pechowej porażce w pierwszej kolejce w kolejnych meczach odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali jeden remis. Jedno z tych zwycięstw Rawia odniosła w poprzedniej kolejce. W czwartym meczu w tym sezonie zespół z Rawicza po golach Mateusza Witkowskiego i Patryka Wawrzyniaka pokonał u siebie Białego Orła Koźmin Wielkopolski 2:0. W ligowej tabeli podopieczni trenera Marka Nowickiego z 7 punktami zajmują 6. miejsce.

Początek meczu Rawia Walbet Rawicz – Kania Gostyń w sobotę, 17 września o godzinie 16:00.

fot. Bartosz Kowalski, Rawicz24.pl

 

Pin It on Pinterest

Shares