Drugie ligowe zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Rawii. Podopieczni trenera Marka Nowickiego w sobotnim meczu 5. kolejki V ligi pokonali przy Spokojnej Białego Orła Koźmin Wielkopolski 2:0.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zarysowała się przewaga rawiczan pod bramką gości, choć to oni częściej operowali piłką. Na efekt w postaci otwarcia wyniku kibice i piłkarze Rawii czekali tylko do 9. minuty. Wówczas na rajd w polu karnym zdecydował się Oskar Cierniak. Obrońca Rawii dograł piłkę przed bramkę a piłkę w siatce umieścił Mateusz Witkowski.

W drugiej połowie gospodarze nadal dłużej utrzymywali się przy piłce starając się podwyższyć swoje prowadzenie. Udało się to w 60. minucie kiedy to przytomnie w polu karnym zachował się Patryk Wawrzyniak i płaskim strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. W końcówce meczu przed szansą na trzecie trafienie w meczu stanął Piotr Robak. Napastnik Rawii podszedł do rzutu karnego, ale jego uderzenie obronił bramkarz zespołu z Koźmina.

Rawia Walbet Rawicz – Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 2:0 (1:0)

Rawia: Sadowski – Marszałek, Orłowski, Cierniak, Witkowski (87′ Buliński), Robak, Molka, Cheba (80′ Bojdo), P. Wawrzyniak, Lipowczyk, Głowacz (50′ Cugier)

Następny mecz Rawia ponownie rozegra przy Spokojnej, Rywalem niebiesko-biało-czerwonych będzie Kania Gostyń. Początek spotkania w sobotę, 17 września o godzinie 16:00.