Piast Czekanów będzie rywalem Rawii w sobotnim meczu 9. kolejki V ligi. Niebiesko-biało-czerwoni dopiero po raz drugi w tym sezonie o ligowe punkty zagrają na boisku rywala. 

Większość zespołów rywalizujących w III grupie V ligi ma za sobą osiem rozegranych meczów a więc można stwierdzić, że za nimi połowa zmagań w rundzie jesiennej tego sezonu. Przed sobotnim meczem Rawia oraz Piast plasują się w dolnej części tabeli a dzielą je zaledwie dwa punkty. W poprzedniej kolejce swój dorobek powiększyli tylko piłkarze z Czekanowa. Drużyna z powiatu ostrowskiego po golu strzelonym przez Tomasza Graczyka zremisowała na wyjeździe z KKS II 1925 Kalisz 1:1. Piast jak dotąd tylko w meczu z Piastem Poniec (1:0) wywalczył komplet punktów. W ligowej tabeli podopieczni trenera Mariusza Kaczmarka z 6 punktami zajmują 13. miejsce.

Prze trudniejszym zadaniem w poprzedniej kolejce stanęła Rawia, która na własnym stadionie mierzyła się z liderem z Ostrowa Wielkopolskiego. Gospodarze długo utrzymywali wynik remisowy, ale ostatecznie dwa ciosy zadali przyjezdni i to oni wywieźli z Rawicza trzy punkty. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez trenera Marka Nowickiego z 8 punktami zajmują 10. miejsce.

Sędzią głównym meczu Piast – Rawia będzie Mateusz Zajdel z Tuliszkowa. Na liniach pomagać mu będą Radosław Jaszczak (Żychlin) oraz Tomasz Żynda (Konin). Początek spotkania o godzinie 15:30.

fot. Wojciech Kręcki, Groundhopping Wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares