Trzecią ligową porażkę z rzędu ponieśli piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W sobotnim meczu 9. kolejki V ligi lepsza okazała się drużyna Piasta Czekanów i wygrała u siebie 2:1.

Rawiczanie meczem z Piastem chcieli przełamać passę dwóch kolejnych porażek w starciach z silniejszymi rywalami. Pierwsza połowa spotkania w Czekanowie ułożyła się po myśli Rawii. W 20. minucie swojego pierwszego gola w sezonie strzelił Mariusz Molka i goście objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron długo żadna z drużyn nie potrafiła zmienić wyniku meczu a każda upływająca minuta przybliżała rawicki zespół do upragnionego zwycięstwa. Końcówka należała jednak do gospodarzy. W 82. minucie strzałem z rzutu karnego do remisu doprowadził Hubert Nowacki. Gdy wydawało się, że Piast i Rawia podzielą się punktami decydujący cios w doliczonym czasie gry zadał Sebastian Smolarek i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Piast Czekanów – Rawia Walbet Rawicz 2:1 (0:1)

Rawia po trzeciej porażce z rzędu w ligowej tabeli spadła na 12. miejsce. W następnej kolejce podopieczni Marka Nowickiego zmierzą się przy Spokojnej z Piastem Poniec. Mecz ten w sobotę, 15 października o godzinie 14:00.