W sobotnim meczu 13. kolejki V ligi piłkarze Rawii Walbet Rawicz wygrali na wyjeździe z Orłem Mroczeń 2:1, Po ostatnim gwizdku wypowiedzi dla lokalnego radiosud.pl udzielił Marek Nowicki. Co miał do powiedzenia trener Rawii?

Nie ma na ten moment deklaracji o awansie do IV ligi z uwagi na to, że brakuje środków finansowych. Mamy skromny budżet, ale bardzo dużą akademię. Ja do tych młodych zespołów jestem już przyzwyczajony. W ostatnim klubie, który prowadziłem – Jarocinie – średnia wieku w III lidze wynosiła 20 lat. W Piaście Żmigród – 21 lat także w III lidze a tutaj także mamy średnią około 20 lat. Dziś 16-latek strzelił czwartego gola w lidze a gra już w naszym zespole pół roku. Lubię pracować z młodzieżą. Pewnie że by chciało się pracować z zawodnikami, których nie trzeba uczyć od podstaw wszystkiego, ale pracuje się tam, gdzie człowiek jest chciany.

 

Jeśli chodzi o moją pracę w Piaście Kobylin i sukcesy w Pucharze Polski to było to w 2009 roku a więc minęło już trzynaście lat i szczególnie Ci młodzi chłopcy, którzy grają w Rawii mają po 16-18 lat byli wówczas małymi dziećmi. Nie chcę żyć przeszłością. Były to fajne momenty. Osiem lat spędzonych w Kobylinie. Trzy awanse i puchary okręgowe to są fajne wspomnienia, ale największe sukcesy były w Ostrovii. Awans do II ligi to był dla mnie bardzo duży skok.

Materiał video radiosud.pl

fot. Wojciech Kręcki/Groundhopping Wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares