Sobotnim meczem w Kaliszu piłkarze Rawii Walbet Rawicz zakończyli rundę jesienną w sezonie 2022/2023. W ostatnim pojedynku w tym roku lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:1.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego okazało się, że przed rawiczanami niezwykle trudne spotkanie. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazło się bowiem aż dziewięciu piłkarzy grających na co dzień w II-ligowym zespole KKS-u. Kolejnych pięciu zasiadło na ławce rezerwowych. Miejscowi pierwsze trafienie w meczu zanotowali w 35. minucie. Bramkarza Rawii pokonał Kamil Koczy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Dominik Sadowski wyjmował piłkę z bramki po uderzeniu Wiktora Walczaka.

Po niespełna godzinie gry i golu strzelonym w 59. minucie przez Bartłomieja Putno gospodarze mieli na swoim koncie już trzy trafienia. Rawiczanie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą rezerwowego Wiktora Kopija, który w 87. minucie strzelił swojego pierwszego gola seniorskiej drużynie Rawii. W 86. minucie debiut w pierwszej drużynie zanotował 18-letni Michał Sikora.

KKS II 1925 Kalisz – Rawia Walbet Rawicz 3:1 (2:0)

Rawia: Sadowski – Marszałek, Orlowski, Cierniak, Robak (53′ Kopij), Czternastek (12′ Krupa (70′ Kubeczka)), Molka, Cheba (63′ Bojdo), P. Wawrzyniak, Głowacz (86′ Sikora), Cugier (83′ Dziubałka)

Po rundzie jesiennej podopieczni Marka Nowickiego z 17 punktami zajmują 10. miejsce. Do ligowej rywalizacji zespoły z V ligi powrócą prawdopodobnie w połowie marca 2023 roku.