Orzeł Mroczeń będzie rywalem Rawii Walbet Rawicz w sobotnim, wyjazdowym meczu 13. kolejki V ligi. Dla Rawii będzie to przedostatnie spotkanie na boisku przeciwnika w rundzie wiosennej.

Do zakończenia zmagań w rundzie jesiennej pozostały trzy kolejki a sytuacja w tabeli V ligi poza mającą bezpieczną przewagę liderującą Ostrovią jest bardzo ciekawa. Pozostałe drużyny mają między sobą niewielkie różnice, które do końca tegorocznego grania mogą zapewnić awans bądź spadek o kilka miejsc. Tak może stać się po sobotnim meczu zarówno w przypadku Rawii i Orła.

Rawia po dwóch kolejnych ligowych triumfach w poprzedniej kolejce gościła na swoim stadionie GKS Rychtal. Mimo kilku dobrych sytuacji bramkowych gospodarzy lepsi okazali się przyjezdni i po strzale z dystansu pokonali rawicką ekipę 1:0. Mimo porażki niebiesko-biało-czerwoni utrzymali w 10. miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Marka Nowickiego wywalczyli jak dotąd 14 punktów.

W lekki dołek wpadła natomiast drużyna z Mroczenia. Orzeł w czterech ostatnich meczach zanotował bezbramkowy remis w Krotoszynie oraz trzy porażki. Szczególnie dotkliwa może być ta z poprzedniej kolejki. Zespół z powiatu kępińskiego przegrał bowiem na wyjeździe z rezerwami KKS-u Kalisz aż 1:8. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez trenera Marka Wojtasiaka z 17 punktami zajmują 8. miejsce.

Początek meczu Orzeł Mroczeń – Rawia Walbet Rawicz w sobotę, 5 listopada o godzinie 14:00 na boisku w Grębaninie. 

fot. Wojciech Kręcki, Groundhopping Wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares