Komplet punktów w przedostatnim wyjazdowym meczu w rundzie jesiennej wywalczyli piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W sobotnim spotkaniu 13. kolejki V ligi pokonali Orzeł Mroczeń 2:1.

W pierwszej połowie meczu rozegranego na trudnym boisku w Grębaninie padł jeden gol. Jego autorem już w 3. minucie był Mikołaj Cheba. Drużyny zeszły do szatni przy prowadzeniu gości.

Po zmianie stron długo żaden z zespołów nie potrafił skierować piłki w bramce przeciwników. W 65. minucie gospodarze za sprawą trafienia z rzutu karnego doprowadzili do wyrównania. Dziesięć minut później ponownie na prowadzenie wyszli rawiczanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Mikołaj Marszałek i uderzeniem głową pokonał bramkarza miejscowych. Finalnie, Rawia pokonała Orła Mroczeń 2:1.

Orzeł Mroczeń – Rawia Walbet Rawicz 1:2 (0:1)

Rawia: Sadowski – Marszałek, Orłowski, Cierniak, Molka, Buliński (86′ Kopij), Cheba (88′ Bojdo), P. Wawrzyniak, Lipowczyk, Głowacz, Cugier

Zwycięstwo pozwoliło Rawii na awans w ligowej tabeli. Obecnie podopieczni Marka Nowickiego z 17 punktami zajmują w niej 8. miejsce. W sobotę, 12 listopada niebiesko-biało-czerwoni w ostatnim domowym meczu w tym roku zagrają z Krobianką Krobia. Początek o godzinie 13:00.