Rezerwy KKS-u Kalisz będą rywalem piłkarzy Rawii w meczu 15. kolejki V ligi. Sobotnie spotkanie zamknie rundę jesienną w sezonie 2022/2023.

Po ponad trzech miesiącach od startu rundy zespoły rywalizujące w V lidze w najbliższy weekend rozegrają ostatnie ligowe potyczki w tym roku i udadzą się na zasłużony odpoczynek. W lepszych humorach i z wyższego miejsca tabeli do meczu z Kaliszu przystąpią gospodarze. Młodzi piłkarze KKS-u, którzy w trakcie rundy wspomagani byli przez piłkarzy z II-ligowego pierwszego zespołu w poprzedniej kolejce po golu strzelonym przez Kacpra Jabłońskiego zremisowali w Krotoszynie z Astrą 1:1. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Orzeszka z 21 punktami zajmuje 5. miejsce.

Piłkarze Rawii w poprzedniej kolejce nie powiększyli swojego dorobku punktowego. Mimo kilku okazji bramkowych rawiczanie przegrali przy Spokojnej z Krobianką Krobia 0:1 i zakończyli domowe granie w rundzie jesiennej z bilansem trzech zwycięstw, dwóch remisów i czterech porażek. Mecz w Kaliszu będzie piątym wyjazdem Rawii w bieżącej kampanii. Dotychczas niebiesko-biało-czerwoni dwukrotnie zwyciężali na boisku rywala i tyle razy schodzili z niego pokonani. Przed ostatnią kolejką podopieczni Marka Nowickiego z 17 punktami zajmują 10. miejsce w tabeli.

Początek meczu KKS II 1925 Kalisz – Rawia Walbet Rawicz w sobotę, 19 listopada o godzinie 11:00.

fot. Wojciech Kręcki, Groundhopping Wlkp. 

 

Pin It on Pinterest

Shares