Od wyjazdowego zwycięstwa rozpoczęli ligowe zmagania w 2023 roku piłkarze Rawii Walbet Rawicz. Rawiczanie w meczu 16. kolejki V ligi pokonali Astrę Krotoszyn 4:2.

Istotna dla przebiegu meczu była pierwsza połowa. Piłkarze Rawii już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Z autu piłkę wyrzucał Sebastian Orłowski a jeden z piłkarzy Astry skierował ją do swojej bramki. Trzy minuty później bramkarz gospodarzy po raz drugi wyjmował futbolówkę z siatki a na listę strzelców wpisał się Patryk Wawrzyniak. W 25. minucie trzeciego gola strzelił Sebastiian Orłowski i rawiczanie schodzili na przerwę mając trzybramkową zaliczkę.

Po zmianie stron w 52. minucie gospodarze dopięli swego i po raz pierwszy pokonali Michała Wolnego. Strzelony gol spowodował, że Astra ruszyła do ataku i na dziesięć minut przed końcem meczu przegrywała już tylko jednym golem. Rawia nie doprowadziła jednak do nerwowej końcówki i sama podwyższyła swoje prowadzenie. W 86. minucie wynik na 4:2 ustalił rezerwowy Jakub Dziubałka. 18-letni pomocnik w swoim drugim meczu w seniorskim zespole strzelił pierwszego gola.

Astra Krotoszyn – Rawia Walbet Rawicz 2:4 (0:3)

Rawia: Wolny – Marszałek, Orłowski, Cierniak, Krupa (50′ Kopij), Robak (89′ Sikora), Molka, Cheba (69′ Machi), P. Wawrzyniak, Lipowczyk, Cugier (85′ Dziubałka)

W następnej kolejce podopieczni Marka Nowickiego na wyjeździe zagrają z zamykającą tabelę Victorią Ostrzeszów. Początek meczu w sobotę, 25 marca o godzinie 14:00.