19/10/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 11
3 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Bez zdobyczy bramkowej i punktowej wrócili z Gostynia piłkarze Rawii RAWAG. Lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali 3:0.

Dwie ligowe wygrane z rzędu oraz poprzedni mecz między tymi zespołami w Gostyniu dawały nadzieję, że rawiczanie mogą pokusić się w starciu z Kanią o wywiezienie pełnej puli. Rzeczywistość okazała się jednak odmienna. Od początku meczu na boisku dominowali gospodarze. Dłużej utrzymywali się oni przy piłce i lepiej rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska. Kania wynik meczu otworzyła po niespełna kwadransie gry. W 12. minucie po biernym zachowaniu defensywy rawickiego zespołu przy rzucie rożnym piłkę do bramki skierował obrońca gospodarzy. Po upływie pół godziny piłkarze Kanii podwyższyli swoje prowadzenie. Po skutecznie przeprowadzonym kontrataku Michała Wolnego pokonał pomocnik miejscowych. Rawia w pierwszej połowie zagrożenie pod bramką miejscowych stwarzała głównie po stałych fragmentach gry i strzałach z dystansu. Była jednak nieskuteczna i pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej połowie Rawia miała szansę na zdobycie honorowego gola. Najbliżej celu był Michał Skrzypczak, lecz piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od słupka. Rozmiar porażki mógł także zmniejszyć Piotr Łoskot. Napastnik Rawii nie wykorzystał jednak dogodnej okazji do zdobycia swojego czwartego gola w tym sezonie. Co nie udało się przyjezdnym udało miejscowym. W 60. minucie meczu ofensywny piłkarz Kanii znalazł się w czystej pozycji, wykorzystał błąd młodego golkipera niebiesko – biało – czerwonych i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie drużyny Grzegorza Wosiaka. Rawia, mimo że do końca starała się atakować i miała jeszcze swoje okazje nie zdołała tego dnia trafić do siatki.  Po raz pierwszy w tym sezonie drużyna Jerzego Radojewskiego w meczu ligowym nie zdobyła choćby jednego gola.

Kania Gostyń – Rawia RAWAG Rawicz 3:0 (2:0).

Następnym rywalem Rawii będzie Lipno Stęszew. Mecz ten rozegrany zostanie na stadionie przy ul.Spokojnej w sobotę, 26 października o godzinie 15:00.