22/09/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 7
1 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w 7. kolejce V ligi „RED BOX” piłkarze Rawii RAWAG Rawicz. W Racocie okazali się lepsi od miejscowego PKS-u 2:1.

Przed meczem obie drużyny wraz z kibicami minutą ciszy uczciły pamięć zmarłego niedawno sołtysa Racotu Przemysława Kaczmarka, który przegrał walkę z chorobą nowotworową.

W pierwszej fazie niedzielnego meczu przeważali jego gospodarze, którzy pierwszą groźną okazję stworzyli sobie po stracie piłki przez jednego z obrońców Rawii. Strzał zawodnika z Racotu minął jednak bramkę rawickiej drużyny. Kolejny raz niebezpiecznie pod bramką przyjezdnych zrobiło się gdy gospodarze wyprowadzili piłkę z własnej połowy a strzał zawodnika PKS-u zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Dominika Basę. Wynik meczu otworzyli jednak piłkarze z Rawicza. Po niespełna pół godzinie gry piłkę na swojej połowie skutecznie odebrał Mariusz Molka następnie zagrał piłkę na skrzydło do Michała Skrzypczaka, który w polu karnym ograł gracza gospodarzy i idealnie obsłużył podaniem Cezarego Lorenca. Ten strzałem od pustej bramki zdobył swojego pierwszego gola w sezonie. Chwilę później Rawia mogła podwyższyć swoje prowadzenie, ale Mariusz Molka trafił w boczną siatkę bramki gospodarzy. Tuż przed przerwą niebiesko – biało – czerwoni przeprowadzili akcję po której zdobyli drugą bramkę w meczu. Po rozegraniu piłki w środku pola Stanisław Kołeczko w polu karnym wypatrzył Michała Skrzypczaka a ten efektownym lobem dał Rawii dwubramkowe prowadzenie.

Na drugą połowę meczu gospodarze wyszli wyraźnie podrażnieni. bardzo szybko starali się zmniejszyć rozmiary porażki. W bramce jednak dobrze radził sobie Dominik Basa, któremu w niektórych akcjach pomagało także szczęście oraz nieskuteczność PKS-u. Swoje okazje mieli również goście. Dobre spotkanie rozgrywał Skrzypczak, który napędzał akcje po których okazję na kolejne gole mieli m.in. Tomasz Wawrzyniak czy Seweryn Materkowski. Gospodarze gola zdobyli w 78. minucie po rzucie karnym podyktowanym za rzekome zagranie piłki ręką przez Tomasza Skrzypczaka. Do końca meczu wynik nie uległ już zmian i Rawia mogła cieszyć się pierwszego wyjazdowego triumfu w tym sezonie.

PKS Racot – Rawia RAWAG Rawicz 1:2 (0:2)

Kolejne spotkanie Rawia rozegra w sobotę, 28 września. Rywalem drużyny Jerzego Radojewskiego będzie Krobianka Krobia. Początek meczu przy Spokojnej o godzinie 17:00.