07/09/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 5
3 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Porażką 3:2 zakończył się dla Rawii RAWAG Rawicz mecz 5. kolejki V ligi „RED BOX” z Pogonią Śmigiel.

Faworytem meczu byli rawiczanie, którzy do meczu przystępowali do dwóch wygranych z rzędu. Drużyna ze Śmigla natomiast w czterech meczach nie zdobyła choćby punktu. Zgodnie z przewidywaniami prowadzenie w meczu objęli przyjezdni. W 20. minucie wynik spotkanie otworzył Mariusz Molka, który zdobył swoją czwartą bramkę w obecnym sezonie.

Na największe emocje trzeba było czekać do 70. minuty rywalizacji. W ciągu 5 minut gospodarze dwukrotnie pokonali Dominika Basę i objęli niespodziewane prowadzenie. Rawia nie podłamała się jednak i tuż przed końcem meczu (w 88. minucie) za sprawą gola z rzutu wolnego strzelonego przez Tomasza Skrzypczaka wyrównała stan meczu. Gdy wydawało się, że ten zakończy się podziałem punktów w doliczonym czasie gry Pogoń zdobyła gola na 3:2 i wywalczyła pierwsze punkty w sezonie. Drużyna Jerzego Radojewskiego musiała natomiast przełknąć gorycz porażki.

Pogoń Śmigiel – Rawia RAWAG Rawicz 3:2 (0:1)

Kolejny mecz Rawia rozegra już w piątek, 13 września. Jej rywalem w domowym meczu będzie Orkan Chorzemin.