Szczegóły

Data Liga Sezon Kolejka
22/10/2017 A Klasa Sezon 2017/18 11
3 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Derby rozstrzygnięto do przerwy

Kolejne derby w A klasie rozegrały nasze rezerwy. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ Awdaniec był w samej czołówce ligi, a nasze ostatnie wyniki też napawały optymizmem. 
W 4′ po wybiciu piłki przez bramkarza gości, Rysa wybił ją w kierunku powrotnym i przy biernej postawie golkipera Awdańca Oskar głową go przelobował. W 25′ brak zdecydowania naszych obrońców, którzy nie wybili piłki na 25 metrze, spadła ona pod nogi Wojtka Cieplika, który nie zastanawiając się kropnął w samo okienko nie dając szans Kosmie. Najwięcej emocji było pomiędzy 42 a 45 minutą meczu. Wówczas to na 20 metrze został sfaulowany Hubert Gill, a do rzutu wolnego podszedł Tomek Skrzypczak. Strzał nad murem w okolicach spojenia słupka z poprzeczką dał nam znów prowadzenie, z którego cieszyliśmy się tylko 2 minuty. Goście wywalczyli piłkę w środkowej części boiska, podprowadzili ją na 25 metr i znów spróbowali oddać strzał z dystansu. A ponieważ celowniki w dniu dzisiejszym mieli dobrze ustawione to piłka po raz drugi znalazła drogę do naszej bramki wpadając tuż przy słupku. Kiedy goście czekali na gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę Rawia przeprowadziła akcję prawą stroną , dwukrotnie centrował Marcel i przy drugiej próbie piłkę na 5 metrze przedłużył głową Oskar, a akcję zamknął na drugim słupku Hubert.
Po bardzo dobrej połowie schodziliśmy na przerwę z jednobramkową zaliczką.Druga osłona już tylu emocji nie dostarczyła, środek pola zdominowała Rawia ( Mariusz ze Stasiem) i goście już nie mogli poważniej zagrozić naszej bramce. Rawia w tym okresie wyprowadziła dwie bardzo udane kontry po których w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znaleźli się Kacper i Hubert. Dwie udane interwencje golkipera Awdańca spowodowały, że nie podwyższyliśmy rezultatu spotkania.
Po tym meczu awansowaliśmy na 4 miejsce w tabeli. Kolejny mecz już w niedzielę, także przy Spokojnej. Naszym rywalem będzie Piast Poniec. Początek o 15:00.

Pin It on Pinterest

Shares