18/08/2018 Liga Międzyokręgowa Sezon 2018/19 3
3 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Po dwóch ligowych porażkach w sobotę rawicka Rawia odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie.

Na 3. kolejkę do Rawicza przyjechała drużyna Akademii Reissa Poznań, która do tego meczu miała w dorobku 4 punkty. W porównaniu z meczami z Dopiewem i Wiarą Lecha od początku inicjatywę przejęli rawiczanie. Mimo tego w pierwszej połowie gospodarze tylko raz poważnie zagrozili bramce „akademików”. Atak ten okazał się jednak skuteczny, ponieważ wynik meczu otworzył Cezary Lorenc. Pozostałe akcje w tej części gry kończyły się przed polem karnym bądź na posterunku był bramkarz gości.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ dużej zmianie. Znów to Rawia atakowała i starała się zdobyć kolejne bramki. Uderzeń z dystansu po wejściach w przed pole karne próbował Mateusz Pijanowski a kilka akcji wykonał Oskar Maciejewski, lecz w jego przypadku brakowało uderzeń na bramkę. Druga bramka padła jednak po akcji popularnego „Pijana”, który wpadł z piłką w pole karne i oddał strzał na bramkę. Uderzenie obronił co prawda bramkarz gości, ale przy dobitce nowego napastnika Rawii Piotra Łoskota był już bez szans. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego akcję bocznym sektorem boiska przeprowadził rezerwowy Patryk Biegała, który zszedł w pole karne i wzdłuż linii bramkowej podał do nadbiegającego innego rezerwowego Tomasza Wawrzyniaka a ten ustalił wynik meczu na 3:0. W drugiej połowie atakowali także goście, lecz ich próby były albo niecelne albo świetnie w bramce spisywał się Sebastian Cieśla.

Rawia RAWAG Rawicz – Akademia Reissa Poznań 3:0 (1:0)

W sobotę Rawia znów zagra u siebie. Tym razem na Spokojną przyjedzie Promień Krzywiń. Początek meczu o godzinie 17:00.