10/08/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 1
0 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice, którzy w sobotnie popołudnie oglądali mecz Rawii RAWAG Rawicz z GKS-em Dopiewo. Gospodarze, mimo dwubramkowego prowadzenia na inaugurację sezonu nie zdobyli nawet punktu.

Kibice Rawii biorąc pod uwagę wyniki przedsezonowych sparingów mogli mieć spore obawy jak rawiczanie zaprezentują się w tym meczu. Okazało się jednak że to gospodarze od początku rywalizacji byli zespołem przeważającym i stwarzającym okazję do zdobycia gola. Wynik meczu po pół godzinie gry (33. minuta) otworzył kapitan Rawii – Mariusz Molka, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie w pole karne Michała Skrzypczaka. Chwilę później gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. W 38. minucie meczu bramkarza gości sprytnie przelobował Molka i na tablicy wyników było już 2:0.

Na drugą połowę meczu goście wyszli odmienieni i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. W 47. minucie piłkę na własnej połowie stracił jeden z graczy gospodarzy – błąd ten wykorzystali piłkarze z Dopiewa i płaskim uderzeniem pokonali Michała Wolnego. Zanim Rawia otrząsnęła się po stracie gola było już 2:2. W 51. minucie dośrodkowanie z bocznego sektora boiska strzałem głową wykończył najlepszy strzelec gości Przemysław Halasz. W dalszej części meczu obie drużyny miały kilka okazji, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ze strony Rawii próbował m.in. Michał Skrzypczak, który starał się pokonać bramkarza gości strzałami z dalszej odległości. Gdy wydawało się na inaugurację przy Spokojnej padnie remis goście mieli rzut wolny. Jak się okazało wykonali go skutecznie i pomocnik GKS-u z najbliższej odległości posłał piłkę do bramki.

Rawia RAWAG Rawicz – GKS Dopiewo 2:3 (2:0)

W następnej kolejce drużyna Jerzego Radojewskiego w niedzielę 18 sierpnia zagra wyjeździe z Drużyną Wiary Lecha. Początek tego meczu zaplanowano na 19:22.