26/10/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 12
1 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Kolejne domowe zwycięstwo w tym sezonie zanotowali piłkarze Rawii RAWAG Rawicz. W meczu 12. kolejki rawiczanie okazali się lepsi od Lipna Stęszew – 1:0.

Rawia od początku rywalizacji starała się nadawać jej ton. Pierwszy raz miejscowi sprawdzili bramkarza gości już w 2. minucie, wówczas na strzał zza pola karnego zdecydował się Stanisław Kołeczko, piłkę na rzut rożny wybił jednak golkiper przyjezdnych. Po raz kolejny w tym sezonie Rawia zagrożenie stwarzała także z rzutów wolnych, wykonywanych przez Michała Skrzypczaka a także z rzutów rożnych. Po jednym z nim blisko zdobycia gola strzałem głową był Patryk Wawrzyniak. W porównaniu z meczem w Gostyniu z rywalizacji z Lipnem drużyna Jerzego Radojewskiego dobrze radziła sobie w środku pola i umiejętnie rozgrywała swoje akcje. Goście także stwarzali sobie sytuacje bramkowe – w jednej z nich piłka uderzona przez gracza ze Stęszewa odbiła się od poprzeczki i zdaniem sędziego przed linią bramkową. Na przerwę drużyny schodziły jednak przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron obraz nie uległ znaczącej zmianie. To gospodarze zdecydowanie częściej i dokładniej rozgrywali swoje akcje, które przenosili pod bramkę rywali. Wciąż brakowało jednak skuteczności. Znów groźnie było po stałych fragmentach gry a także strzałach z dystansu. Lipno, w składzie którego nie zabrakło doświadczonych Michała Golińskiego i Macieja Scherfchena widząc problemy Rawii ze skutecznością zwietrzyło swoją szansę i starało się stwarzać zagrożenie pod bramką Dominika Basy. Gdy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami w 87. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Seweryn Materkowski. Decyzja okazała się bardzo dobra bo piłka po jego atomowym strzale znalazła się w siatce, nie dając bramkarzowi żadnych szans na jej złapanie. Więcej goli w tym meczu kibice już nie zobaczyli a Rawia mogła cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.

Rawia RAWAG Rawicz – Lipno Stęszew 1:0 (0:0)

Następnym rywalem Rawii w wyjazdowym meczu będzie Lew Pogorzela. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę, 2 listopada o godzinie 14:00.