12/10/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 10
2 - 1
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Kolejny komplet punktów do swojego dorobku dopisali piłkarze Rawii RAWAG Rawicz. W meczu 10. kolejki V ligi okazali się lepsi o Patrii Buk i pokonali ją 2:1.

Początek spotkania w Rawiczu był bardzo wyrównany. Goście, mimo że są tegorocznym beniaminkiem nie zamierzali ułatwiać rawickiej drużynie gry. Drużyna z Buku stwarzała sobie okazje do zdobycia gola, ale w bramce Rawii dobrze spisywał się Michał Wolny, któremu w niektórych sytuacjach pomagały także słupki oraz poprzeczka bramki. Kilkukrotnie piłkarze Patrii starali się przelobować bramkarza Rawii, ale ich próby były nieudane. Swoje szanse na otwarcie wyniku mieli także rawiczanie, lecz w pierwszej połowie akcje konstruowane przez faworytów meczu były niedokładne. Pierwsza połowa meczu zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Druga połowa rywalizacji wyglądała bardzo podobnie. Szansę, aby wyprowadzić Rawię na prowadzeniu miał Mariusz Molka. Piłkę po uderzeniu głową kapitana niebiesko – biało – czerwonych na rzut rożny sparował jednak bramkarz Patrii. Swoje okazje miał także Michał Skrzypczak, lecz najlepszemu strzelcowi drużyny nie udało się tego dnia trafić do siatki. W 69. minucie zaliczył on jednak kolejną asystę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym znalazł się Patryk Wawrzyniak i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Goście nie otrząsnęli się jeszcze po stracie bramki a po chwili dostali drugi cios, W 71. minucie piłkę ze środka pola otrzymał Piotr Łoskot, wpadł w pole karne i pięknym strzałem z powietrza umieścił piłkę przy dalszym słupku obok bezradnego golkipera gości. Ten sam zawodnik miał szansę na kolejną bramkę, ale tym razem futbolówka po jego uderzeniu minęła bramkę przyjezdnych. Zespół z Buku starał się zdobyć kontaktowego gola i jego starania przyniosły efekt. W 82. minucie piłkarz gości skutecznie wykonał rzut karny, choć bliski jego obrony był Michał Wolny. Do końca meczu mimo ataków obu drużyn wynik nie uległ zmianie w Rawia triumfowała 2:1, meldując się na ligowym podium.

Rawia RAWAG Rawicz – MKS Patria Buk 2:1 (0:0)

Kolejnym rywalem zespołu Jerzego Radojewskiego będzie Kania Gostyń. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę, 19 października o godzinie 15:00.