13/09/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 6
3 - 1
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Rawia RAWAG Rawicz. W meczu 6. kolejki V ligi „RED BOX” drużyna Jerzego Radojewskiego pokonała przy Spokojnej Orkan Chorzemin 3:1.

Przed rozpoczęciem rywalizacji kibice i piłkarze obu drużyn minutą ciszy uczcili pamięć Śp. Zbigniewa Nowakowskiego, zasłużonego piłkarza, trenera i działacza związanego z Rawiczem i rawickim klubem. Początek meczu toczył się w ciężkich warunkach – przy mocno padającym deszczu. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom w szybkim objęciu prowadzenia. W 5. minucie po celnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Skrzypczaka w polu karnym przytomnie zachował się Mariusz Molka i otworzył wynik spotkania. W dalszej fazie meczu Rawia miała kolejne sytuacje do zdobycia gola – próbował m.in. Michał Skrzypczak, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę gości. Drużyna z Chorzemina także miała swoje szansę, ale była nieskuteczna a także dobrze w bramce radził sobie Dominik Basa.

Druga połowa dla rawiczan rozpoczęła się znakomicie. Ładną, zespołową akcję w 48. minucie wykończył Michał Skrzypczak i gospodarze prowadzili już 2:0. Po drugim straconym golu goście ruszyli do ataku – ich akcje jednak nie przynosiły efektu w postaci kontaktowej bramki. Atakowali także gospodarze, którzy w 64. minucie zdobyli kolejnego gola. Wynik na 3:0 pięknym strzałem z rzutu wolnego podwyższył Michał Skrzypczak, potwierdzając, że był jednym z najlepszych piłkarzy Rawii w piątkowy wieczór. Piłkarzom Orkanu udało się ostatecznie w 83 minucie zdobyć honorową bramkę. Po stracie piłki przez jednego z rawiczan goście zmniejszyli rozmiary porażki. Do końca meczu kibice zgromadzeni na Spokojnej więcej goli nie zobaczyli a Rawia mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Rawia RAWAG Rawicz – Orkan Chorzemin 3:1 (1:0)

Kolejny mecz Rawia rozegra na wyjeździe. Jej rywalem będzie PKS Racot. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 22 września o godzinie 17:00.