28/09/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 8
2 - 5
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Drugiej domowej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Rawii RAWAG Rawicz. W meczu 8. kolejki V ligi lepsi okazali się gracze Krobianki Krobia, którzy triumfowali 2:5.

Od początku spotkania grę prowadzili goście, którzy dysponowali bardziej doświadczonym składem niż gospodarze. Ich ataki przyniosły skutek w 22. minucie kiedy to Dominik Basa po strzale z 30 metrów musiał wyciągać piłkę z bramki. Rawia przed przerwą starała się wyrównać stan rywalizacji, ale piłkarzom gospodarzy nie udało się pokonać bramkarza Krobianki.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości, którzy w 46 minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska piłkę do siatki wpakował były gracz Rawii – Marcin Masełkowski. W 60. minucie na tablicy widniał już wynik 0:3 i było niemal pewne, że o punkty rawiczanom będzie w tym meczu bardzo trudno. Nadzieję przywrócił jednak Michał Skrzypczak, który chwilę później strzałem z pola karnego zmienił wynik meczu na 1:3. Drużyna z powiatu gostyńskiego odpowiedziała jednak kolejnymi dwoma trafieniami (w 65. i 79. minucie) i na 10 minut przed końcem spotkania prowadziła już 1:5. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry do siatki gości ponownie trafił Michał Skrzypczak, który zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Przewaga przyjezdnych była jednak tak duża, że krobianie dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

Rawia RAWAG Rawicz – Krobianka Krobia 2:5 (0:1)

W następnej kolejce piłkarzy Rawii czeka niezwykle trudne zadanie. Drużyna Jerzego Radojewskiego uda się bowiem na mecz z liderem tabeli – Płomieniem Przyprostynia. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 6 października o godzinie 16:00.