14/04/2018 IV Liga Wielkopolska - grupa Południe Sezon 2017/18 22
1 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Zwycięstwem Rawii zakończył się mecz 22. kolejki IV ligi wielkopolskiej z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Gospodarze wygrali 1:0.

Początek meczu należał do piłkarzy Pogoni, którzy próbowali przełamać rawicką obronę długimi piłkami posyłanymi w kierunku wysokich graczy atakujących. Dobrze w bramce spisywał się jednak Karol Danek. Rawia przed przerwą także miała swoje sytuacje. W jednej z nich w pole karne zagrywał Mateusz Pijanowski, ale z piłką minął się Szymon Zaborowski. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 0:0.

W drugiej połowie zobaczyliśmy inne oblicze drużyny z Rawicza. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i często gościli pod bramką rywali. W jednej z sytuacji piłkę w polu karnym otrzymał Marcin Masełkowski, który jednak uderzył zbyt lekko i bramkarz Pogoni złapał piłkę. Goście także atakowali i mieli swoje sytuacje. Defensywa Rawii ze wspomnianym już Karolem Dankiem była praktycznie bezbłędna. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem na akcję lewą stroną boiska zdecydował się Tomek Wawrzyniak, który wrzucił piłkę w pole karne. Tam znalazł się wprowadzony w drugiej połowie Cezary Lorenc i strzałem głową zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach Rawii.

Rawia RAWAG Rawicz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0 (0:0)