Szczegóły

Data Liga Sezon Kolejka
02/09/2017 IV Liga Wielkopolska - grupa Południe Sezon 2017/18 6
1 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Polonia Leszno podobnie jak Polonia Kępno po meczu z Rawią straciła fotel lidera IV-ligowych rozgrywek. Mecz był dla obydwóch drużyn bardzo ważny. Polonia chciała podtrzymać bardzo dobrą passę w tegorocznych rozgrywkach i dłużej piastować fotel lidera rozgrywek, natomiast nasza drużyna pragnęła przełamać niemoc i w końcu zejść z boiska jako zwycięzca.

Miejsca w tabeli wskazywały na faworyta drużynę z Leszna, lecz mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i jak pamiętamy to z trzech ostatnich pojedynków to właśnie Rawia wychodziła z tarczą w konfrontacjach z Polonia. W pierwszej części meczu dłużej przy piłce utrzymywali się goście, lecz po kontrze to Marcin miał najlepszą sytuację na otwarcie wyniku meczu, lecz przegrał pojedynek 1:1 z bramkarzem Polonii. W 32′ wykonywaliśmy rzut wolny z lewej strony boiska i po uderzeniu Dominika Muchy bramkarz gości odbił piłkę przed siebie wprost pod nogi Stasia, który nie zmarnował prezentu. W tej odsłonie jeszcze kibice na Spokojnej zobaczyli ładny strzał Kamila Dudy z 25 m, który golkiper Polonii sparował nad poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch zmian, na boisko weszli Jakub Borowczyk i pozyskany w ostatnim dniu okienka transferowego Ahmed Abdullah z Egiptu. Dwójka ta przeprowadziła kilka szybkich kontr po których to dochodziliśmy do czystych sytuacji bramkowych na polu karnym Polonii. Niestety po strzałach Jakuba, Dominika i Stasia zawsze obronną ręką wychodził golkiper gości. Na duże słowa uznania zasługuje nasz blok defensywny, który w dzisiejszym meczu był trochę ,, przemeblowany” , lecz  już w trzecim meczu z rzędu zachował czyste konto co nie zdarzyło się od czasu kiedy wywalczyliśmy awans do IV ligi. Trzy punkty po bardzo dobrym meczu dają nadzieję, że piłkarski wrzesień w Rawiczu będzie dużo lepszy od sierpnia i drużyna Jerzego Radojewskiego zacznie piąć się do góry ligowej tabeli w walce o utrzymanie  się w reformowanej IV lidze.

Odpowiedź na to pytanie da już najbliższy mecz wyjazdowy do drużyny ze Skalmierzyc, z którą mamy raczej niekorzystny stosunek bezpośrednich pojedynków. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 16.00.

Pin It on Pinterest

Shares