31/03/2018 IV Liga Wielkopolska - grupa Południe Sezon 2017/18 20
0 - 1
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Porażką Rawii 0:1 zakończył się mecz 20. kolejki IV ligi wielkopolskiej z Polonią Kępno.

Sam wynik wskazywać może, że kibice, którzy kapryśnej pogody wygrali się w sobotnie południe na stadion przy ulicy Spokojnej oglądali wyrównane spotkanie. Tak jednak nie było. Od pierwszego gwizdka sędziego goście narzucili Rawii swój styl gry. Rawiczanie mieli ogromne problemy z przedarciem się pod pole karne gości z Kępna. Jedną z nielicznych sytuacji w pierwszej połowie po błędzie obrony gości miał Marcin Masełkowski, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza, choć Rawia starała się tworzyć akcję pod bramką rywali. Sytuację na strzelenie gola miał m.in. Masełkowski. Gdy wydawało się, że niebiesko-biało-czerwoni otworzą wynik spotkania stało się coś niespodziewanego. Bramkarz Rawii – Karol Danek wyszedł do zbyt mocnego podania piłkarza gości i zamiast wybić piłkę z własnego pola karnego postanowił ją przyjąć. Ta jednak odskoczyła na mokrej murawie i dobiegł do niej piłkarz gości. Miał przed sobą tylko pustą bramkę i oczywiście skorzystał z tego “prezentu”. W końcówce na boisku zrobiło się bardzo nerwowo, czego efektem były ostre faule i przepychanki między zawodnikami obu drużyn. Tuż po ostatnim gwizdku sędziego czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Materkowski.

Za tydzień, 7 kwietnia Rawia uda się na prestiżowy mecz do Leszna, gdzie dwa ostatnie wyjazdowe starcia z Polonią wygrała…