01/09/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 4
2 - 1
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Rawii RAWAG Rawicz. W niedzielne popołudnie gospodarze po bramkach Stanisława Kołeczko i Michała Skrzypczaka pokonali Promień Krzywiń 2:1.

Rawia przystąpiła do meczu z Promieniem opromieniona zwycięstwem z Akademią Reissa Poznań, ale także mając w pamięci ubiegłoroczny mecz między tymi zespołami wygrany przez rawiczan 3:0. Od pierwszego gwiazdka sędziego spotkanie było bardzo wyrównane. Obie jedenastki miały swoje okazję na otwarcie wyniku. Ze strony Rawii próbowali m.in. Kamil Cheba oraz Michał Skrzypczak, którego płaski strzał obronił bramkarz gości. Szansę bramkowe – o wiele groźniejsze mieli także piłkarze z Krzywinia. W ich przypadku piłka obijała jednak słupki i poprzeczki a także w bramce dobrze spisywał się powracający do składu Dominik Basa. Na przerwę oba zespoły schodziły więc przy wyniku 0:0.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla gospodarzy. Po akcji bocznym sektorem boiska piłkę ręką we własnym polu zagrał gracz gości i sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Stanisław Kołeczko i wyprowadził niebiesko – biało – czerwonych na prowadzenie. Stracona bramka pobudziła gości do zdecydowanych ataków, które skutecznie jednak odpierał bramkarz a także defensywa Rawii. Po jednej z takich interwencji w 56 minucie boisko z powodu rozciętej głowy opuścić musiał strzelec gola Stanisław Kołeczko. Promień swój cel zrealizował w 63 minucie kiedy to po rzucie wolnym celnie główkował piłkarz z Krzywinia. Rawia po straconej bramce konstruowała kolejne akcje pod bramką rywala. Na prowadzenie drużyna Jerzego Radojewskiego wyszła w 73 minucie kiedy to w zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Michał Skrzypczak i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Rawii. W dalszej fazie meczu przyjezdni starali się wyrównać stan meczu, ale świetnie bronił Dominik Basa i Rawia mogła cieszyć się z wywalczenia trzech punktów.

Rawia RAWAG Rawicz – Promień Krzywin 2:1 (0:0)

Kolejnym rywalem Rawii będzie Pogoń Śmigiel. Mecz ten rozegrany zostanie w Śmiglu w sobotę, 7 września. Początek o godzinie 16:00.