25/08/2018 Liga Międzyokręgowa Sezon 2018/19 4
3 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Drugie ligowe zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Rawii. Tym razem wyższość drużyny Jerzego Radojewskiego musiał uznać Promień Krzywiń.

Podobnie jak w meczu z Akademią Reissa Poznań także w tym pojedynku od początku inicjatywę przejęli gospodarze. Rozgrywanie akcji w pierwszych minutach utrudniał padający deszcz, dlatego obie drużyny oddały kilka strzałów z dalszej odległości, które sprawiały bramkarzom delikatne problemy. Z upływem czasu deszcz odpuszczał i rozpoczęło się „poważne” granie. W 20′ minucie pierwszą z kilku udanych akcji przeprowadził Cezary Lorenc, który minął kilku rywali i zagrał piłkę do Mateusza Pijanowskiego. Popularny „Pijan” zdecydował się na mocny strzał, przy którym bramkarz gości był bezradny. W dalszych fragmentach meczu nadal atakowali gospodarze. W jednej z nich fatalnie przestrzelił Piotr Łoskot. Jednak już chwilę później nowy napastnik Rawii dostał piłkę przed polem karnym i popisał się fantastycznym uderzeniem, które podwyższyło wynik meczu na 2:0.

Druga połowa nie wiele różniła się od pierwszej. Goście próbowali przeprowadzać akcje, ale linia defensywna rawickiej drużyny spisywała się w tym meczu bardzo dobrze i „kasowała” większość prób dostania się w pole karne Rawii. Niebiesko-biało-czerwoni natomiast kontynuowali dobrą grę w ofensywie. Nadal na skrzydłach aktywny był Mateusz Pijanowski, dobrze radził sobie także Piotr Łoskot a kilka razy w akcjach udział wzięli także Damian Walkowiak i Patryk Wawrzyniak. Decydujący cios w 51′ minucie zadał jednak Oskar Maciejewski, który dopadł do piłki odbitej przez bramkarza gości i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce.

Rawia RAWAG Rawicz – Promień Krzywiń 3:0 (2:0)

Kolejny pojedynek Rawia rozegra już w środę. Jej rywalem w wyjazdowym meczu będzie Pogoń Śmigiel. Początek o godzinie 18:00.