17/03/2018 IV Liga Wielkopolska - grupa Południe Sezon 2017/18 18
0 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Podziałem punktów i bezbramkowym zakończył się zaległy mecz 18.kolejki pomiędzy Rawią RAWAG Rawicz a SKP Słupca.

W odróżnieniu od poprzednich meczów to Rawia w pierwszej połowie miała przewagę nad rywalem. Szansę na zdobycie bramki mieli między innymi Arek Wąchała po wycofaniu piłki przez Mateusza Pijanowskiego oraz Tomasz Skrzypczak po dośrodkowaniu w pole karne. Goście w pierwszej połowie także mieli swoje sytuacje. Po rzucie wolnym piłkarz SKP trafił w poprzeczkę. W pozostałych groźnych sytuacjach dobrze spisywał się Karol Danek. Kluczowa dla losów meczu sytuacja miała miejsce w 44. minucie meczu. Po stracie piłki przy jej wyprowadzaniu w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rawii znalazł się gracz gości, wówczas na faul zdecydował się kapitan Rawii – Tomasz Skrzypczak. Przewinienie skończyło się czerwoną kartką i osłabieniem rawiczan.

Od początku drugiej połowy śmielej atakować zaczęli piłkarze ze Słupcy. Rawia,która grała w osłabieniu musiała częściej bronić ataków gości, ale sama także starała się stwarzać sytuacje bramkowe. Kilka razy groźnie było po rzutach rożnych, lecz piłka nie chciała wpaść do bramki. Warto odnotować także soczysty strzał Marcina Masełkowskiego, który z trudem na „korner” sparował bramkarz gości. Groźnie było także pod bramką strzeżoną przez Karola Danka, lecz bronił on bez zarzutów. Kibice, którzy tego dnia przybyli na stadion przy ul. Spokojnej liczyli, że powtórzy się scenariusz z meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce…i mogło tak być – w doliczonym czasie gry szansę na akcję bramkową miała Rawia, która mogła wyjść na sytuację 3 na 1. Tak się jednak nie stało i mecz zakończył się remisem 0:0. To trzeci mecz z rzędu w którym rawiczanie nie stracili gola.

Rawia RAWAG Rawicz – SKP Słupca 0:0