23/03/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2018/19 17
1 - 4
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Od wysokiej porażki rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Rawii RAWAG Rawicz. W meczu 17. kolejki przegrali na własnym stadionie z Drużyną Wiary Lecha 1:4.

Spotkanie, które z trybun rawickiego stadionu śledziło około 400 widzów nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 3. minucie Michał Wolny zastępujący w bramce Jakuba Machowiaka musiał wyciągać piłkę z siatki po tym jak strzał z dystansu oddał pomocnik DWL. Interwencję młodego bramkarza Rawii utrudnił kozioł, który piłka wykonała tuż przed nim. Pierwszej połowie goście zdobyli jeszcze dwie bramki. W 20. minucie ładna akcja gości zakończyła się trafieniem z bliskiej odległości. W 36. minucie piłkarze z Poznania zdobyli trzeciego gola. Tym razem piłka uderzona bezpośrednio z rzutu wolego po palcach Wolego zatrzepotała w rawickiej bramce po raz trzeci. W międzyczasie Rawia starała się atakować bramkę gości, lecz albo brakło składności i precyzji jak w przypadku rzutu wolnego wykonanego przez Mateusza Pijanowskiego albo dobrze w bramce radził sobie bramkarz „Kiboli”.

W drugiej połowie goście spuścili nieco z tonu i do głosu częściej dochodziła Rawia. Groźne strzały na bramkę DWL oddali Piotr Łoskot, Mateusz Pijanowski i Arek Wąchała. Nie oznacza to jednak, że drużyna z Poznania nie atakowała rawickiej bramki. W 53. minucie strzał z pola karnego oddał piłkarz wiary Lecha czym zaskoczył Michała Wolnego. Po stracie czwartej bramki podopieczni Jerzego Radojewskiego nadal szukali okazji do zdobycia honorowego trafienia. Starania zostały ostatecznie nagrodzone w doliczonym czasie gry. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się wprowadzony z przerwie Tomasz Wawrzyniak, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości.

W następnej kolejce Rawia na wyjeździe zagra z Akademią Reissa Poznań.

Rawia RAWAG Rawicz – Drużyna Wiary Lecha 1:4 (0:3)