18/08/2019 Liga Międzyokręgowa Sezon 2019/20 2
3 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Bez patentu na pokonanie Drużyny Wiary Lecha pozostają piłkarze Rawii RAWAG Rawicz. W trzecim meczu pomiędzy tymi zespołami trzecie zwycięstwo odnieśli „Kibole”. Tym razem na swoim stadionie triumfowali 3:2.

Rawia udała się na sztuczne boisko do Poznania z nadziejami na przerwanie złej passy meczów z Wiarą Lecha. Niestety już początek meczu pokazał, że o punkty będzie bardzo trudno. W 7. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Tuż przed polem karnym faulowany był jeden z piłkarzy Wiary Lecha. Do piłki podszedł Dawid Kaczmarek i pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Rawii a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od poprzeczki. W 14. minucie Rawia otrzymała kolejny cios. Tym razem jednak kontuzji doznał Bartosz Materkowski a w jego miejsce na boisku pojawił się Tomasz Skrzypczak. Niebiesko – biało – czerwoni podjęli jednak walkę i w 20. minucie wyrównali stan meczu. Bramkarza gospodarzy pokonał kapitan zespołu – Mariusz Molka i potwierdził, że na początku sezonu znajduje się w dobrej formie. Więcej bramek w pierwszej połowie meczu nie padło.

Tuż po wznowieniu gry gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. W 48. minucie gracz gospodarzy z bliskiej odległości pokonał Michała Wolnego i rawiczanie po raz kolejny od drugiej połowy musieli gonić wynik. W 77. minucie zespół z Poznania podwyższył swoje prowadzenie. Kolejną bramkę z rzutu wolnego zdobył Kaczmarek, który tym razem pokonał Michała Wolnego płaskim strzałem tuz obok muru. Tuż przed końcem meczu rozmiary porażki Rawii zmniejszył wprowadzony w drugiej połowie Piotr Łoskot. Na zdobycie wyrównującego gola zabrakło już czasu i drużyna Jerzego Radojewskiego wyjechała z Poznania bez zdobyczy punktowej.

Drużyna Wiary Lecha – Rawia RAWAG Rawicz 3:2 (1:1)

W następnej kolejce Rawia zagra u siebie z Akademią Reissa Poznań. Początek meczu w niedzielę, 25 sierpnia o godzinie 17:00.