Sponsorzy

Zostań sponsorem KP Rawia Rawag Rawicz

Szanowni Państwo

Jesteśmy klubem, który wywodzi się z ponad 80 letniej tradycji piłkarskiej naszego miasta i jednym z czterech stowarzyszeń piłkarskich w gminie Rawicz. Naszym celem jest przede wszystkim mocno rozbudowana praca z młodzieżą, która umożliwi budowę drużyny na bazie mieszkańców naszej gminy i powiatu. Możemy to zrobić, historia mówi nam, że jest to możliwe.

„RAWIA” RAWICZ

Rawia Rawicz powstała w 1923 roku na bazie „Sokoła”, który prowadził w okresie międzywojennym prężną działalność m.in. w sekcji piłki nożnej. Po wojnie założono w Rawiczu kilka klubów, piłka nożna najlepiej rozwijała się w Kolejarzu i w Rawii. W 1966 roku oba kluby przyjęły nazwę „Rawia” Rawicz, z tym, że pilkę nożną oprawiano w Klubie Pilkarskim „Rawia”. Klub w późniejszym czasie przyjął nazwę Międzyzakładowy Kolejowy Klub Sportowy (MKKS) RAWIA Rawicz i z reguły uczestniczył w rozgrywkach międzywojewódzkich i okręgowych. Wspaniałe czasy nadeszły na początku lat 90-tych, wówczas to seniorzy klubu prowadzeni przez Marka Polowczyka wygrali rozgrywki IV ligi i po raz pierwszy w historii awansowali do rozgrywek III ligi dolnośląskiej. Rawiccy pilkarze grali w niej z powodzeniem do 1999 roku. Później nadszedł słabszy okres. Już pod nazwą Autonomiczna Sekcja Pilki Nożnej (ASPN) RAWIA Rawicz pilkarze grali przez okres 4 lat (1999-2003) w IV lidze (grupa południowa). Wówczas to grupa ówczesnych działaczy doprowadziła praktycznie do upadku rawickiej piłki. Pierwszy zespół spadł do klasy okręgowej i nastąpił rozpad niektórych grup młodzieżowych. Odbudowy klubu podjęła się grupa „zapaleńców” na czele z wieloletnim działaczem klubu Markiem Polowczykiem wspieranym przez Marka Grześkowiaka , Stanisława Przybylskiego i Krzysztofa Kołeczko. Obecnie KP Rawia Rawicz funkcjonuje na zdrowych zasadach a pierwszy zespół powoli się odbudowuje. W Rawii funkcjonuje również 7 grup młodzieżowych w których trenuje 220 chłopców. Wszystko idzie w jak najlepszym kierunku, aby piłkarze Rawii znów znaleźli się w gronie 100 najlepszych klubów Polski.

Stawiając głównie na profesjonalne szkolenie młodzieży nasz klub reprezentowany jest w większości przez własnych wychowanków. Wiążemy z nimi wielkie nadzieje na przyszłość i wierzymy w awans do wyższych klas rozgrywkowych.

Posiadamy piękny kompleks czterech boisk. Na obiekcie sportowym przy ulicy Spokojnej na trybunach może uczestniczyć w zawodach ponad 3 tys. osób. Wokół stadionu dysponujemy bardzo dobrze widoczną powierzchnią reklamową. Posiadamy profesjonalnie przygotowaną stronę internetową www.rawia.pl, którą do tej pory odwiedziło kilkadziesiąt tys. osób. Z każdym dniem liczba odwiedzających rośnie o kilkaset osób. Na każdy mecz mamy przygotowane od 50 do 80 plakatów, na których pragniemy promować współpracujące z nami firmy. Plakaty są rozprowadzane i rozwieszane w najważniejszych centralnych punktach naszego miasta, gdzie przemieszcza się największa liczba osób. Oferujemy również Państwu umieszczenie nazwy, loga swojej firmy na naszych strojach piłkarskich zarówno pierwszej drużyny jaki i drużyn juniorskich. Będziemy dla Państwa „grającą” reklamą w całym województwie wielkopolskim.

PATRONI MEDIALNI

 • Telewizja Rawicz ( około 20 tys oglądających )
 • Radio Elka ( około 400 tys słuchaczy )
 • Tygodnik ABC nakład 6000 egz.
 • Tygodnik Życie Rawicza nakład 5400 egz.
 • Tygodnik Panorama Leszczyńska nakład 7000 egz.
 • Portal internetowy rawickie.net

Na promocję i współpracę za pośrednictwem naszego klubu zdecydowali się między innymi Gazomet, Rawag, Impakt, Azymut, Fermy Drobiu Woźniak, Polski Koncern Mięsny Duda, SUW, Restauracja Spokojna, Oko, Kozbud, Kama, Witor, OSM Rawicz, Wojtaszek, Gierlik, GP, Lambada, Sklep Motoryzacyjny J. Pietrzak&J.Grezśkowiak, Filadelfia, SI Rozwój, Restauracja Leśna, Intermarche,Dworeccy, Kortylewscy, Dawi, Tomax, Odlewnia Rawicz, Chemioland

Pragniemy poszerzyć grono firm, które zechcą promować swoje usługi poprzez nasz klub. Sport, a w szczególności piłka nożna jest jednym z najważniejszych podmiotów współczesnego sponsoringu. Ocenia się, iż około 70% programów sponsorskich realizowanych jest właśnie przez sport. Oferujemy Państwu możliwość profesjonalnej prezentacji Państwa firmy za pośrednictwem naszego klubu i naszej strony internetowej.

Dyscyplina sportowa jaką jest piłka nożna oferuje:

 

 • Bardzo szeroką, rodzinną publiczność: Poprzez transmisje telewizyjne (telewizja lokalna) reklama dociera do bardzo szerokiej widowni około 30 tys. ludzi i przekazy prasowe około 80 tys. ludzi . Przekaz jest widoczny praktycznie dla wszystkich grup docelowych. Kibicami są osoby wszystkich kategorii wiekowych, stanowiący przekrój wszystkich grup społecznych. Można oczywiście tak kierować promocją, aby być szczególnie widocznym u wybranej grupy. Koszt dotarcia jest wielokrotnie niższy aniżeli w przypadku tradycyjnej reklamy.
 • Niewymuszoną oglądalność: Widzowie oglądają reklamy w sposób niewymuszony i nie są w stanie stosować tzw. zappingu- przełączania programów, aby uciec od reklam, czy też zwykłego omijania i ignorowania reklam prasowych.
 • Możliwości promocji wśród widzów na stadionie: Promocja taka może odbywać się poprzez sprzedaż produktów na obiekcie, prezentacje wyrobów czy też próbek produktu, wystawienie tablic reklamowych podczas przyjęć dla gości specjalnych i mediów.
 • Nienachalność jaką może prezentować reklama tradycyjna: Sponsor jest postrzegany jako firma partycypująca w kosztach wydarzenia sportowego, nie działająca jedynie z pobudek czysto komercyjnych. Wystarczy poczytać listy do redakcji magazynów telewizyjnych, by zauważyć, jak drażni ludzi reklama, zwłaszcza w telewizji publicznej.
 • Pozwala skojarzyć produkt reklamowany z takimi elementami sportu jak: Energia, dynamika, szybkość, młodość, zdrowy tryb życia, męskość, rywalizacja, zwycięstwo
 • Wzbudza silne emocje: Emocje towarzyszące spotkaniu sprawiają, że widz podświadomie zapamiętuje reklamodawcę. Drugi skutek emocji jest taki, że zapamiętywanie jest dużo lepsze i silniejsze nazw i znaków firm sponsorskich. Psychologowie i specjaliści od reklamy od dawna podkreślają, że emocje towarzyszące oglądaniu zmagań sportowców powodują lepsze zapamiętywanie nazw produktów i firm czy sloganów reklamowych.
 • Doskonały public relations: Sponsoring może doskonale pomóc w sprzedaży produktu poprzez wykreowanie dobrego do niego nastawienia, może spowodować poprawienie znajomości marki.

Sponsoring KP Rawia Rawicz

Sponsor Strategiczny, przekazujący na rzecz klubu K.P. Rawia Rawicz kwotę, dary rzeczowe lub usługi o wartości równoważnej 150.000 zł rocznie (możliwość płacenia w ratach), zyskuje możliwość:

 • Umieszczenia nazwy własnej w nazwie VI-ligowej drużyny seniorów sekcji piłki nożnej KP Rawia Rawicz
 • Umieszczenie nazwy sponsora we wszystkich relacjach medialnych z imprez organizowanych przez klub i meczów VI ligi piłki nożnej oraz pucharowych z udziałem drużyny KP Rawia Rawicz (TV, radio, prasa, internet) Propozycja dotyczy również wszelkich druków towarzyszących w/w przedsięwzięciom, nazwa sponsora pojawi się na wszystkich drukach towarzyszących imprezom sportowym takim jak: reklamy prasowe, programy zawodów, zaproszenia, plakaty, karty wstępu itp.
  Wysokość tych świadczeń określona będzie na podstawie wysokości świadczeń sponsora na rzecz klubu i sposobu płatności.
 • Zamieszczenia znaku firmowego (hasła reklamowego) sponsora strategicznego na strojach i sprzęcie sportowym zawodników sekcji piłki nożnej w kategorii seniorów.
  Wielkość i miejsce umieszczenia w/w znaków do ustalenia.
  Oprócz finansowania klubu na zasadach „Sponsora Strategicznego” istnieje możliwość podpisania kontraktu na reklamę Sponsora poprzez zamieszczenie znaku firmowego (hasła reklamowego) na strojach i sprzęcie sportowym drużyny seniorów sekcji piłki nożnej 20.000 zł za jeden sezon.
 • Podpisania indywidualnych kontraktów reklamowych z zawodnikami klubu na okres umowy, jaką mają zawartą z K.P. Rawia Rawicz
 • Wykorzystania nazwisk, wizerunku i osiągnięć sportowych zawodników, do przeprowadzenia własnej akcji promocyjnej.
 • Umieszczenia plansz reklamowych, billboardów, banerów, flag, parasoli, markiz itp. materiałów reklamowych na terenie całego obiektu sportowego przy ul.Spokojnej w Rawiczu, ze szczególnym uwzględnieniem terenu otaczającego boisko piłkarskie, które jest areną meczów o mistrzostwo VI ligi piłki nożnej skupia na sobie główną uwagę mediów i publiczności.
 • Umieszczenia materiałów reklamowych na zewnętrznym płocie okalającym stadion, który przylega do ruchliwej ul.Spokojnej o dużym natężeniu ruchu pieszego i samochodowego.
 • Umieszczenia billboardu lub podświetlanego neonu na elewacji budynku klubowego.
 • Wyposażenia w gadżety reklamowe (stoliki, parasole, markizy itp.) terenu obiektu podczas meczów piłkarskich i innych imprez organizowanych przez klub.
 • Prowadzenia własnej kampanii reklamowo-promocyjnej na obiekcie K.P.Rawia Rawicz w zakresie odpowiadającym wysokości świadczeń sponsora na rzecz klub

FORMY REKLAMY UZUPEŁNIAJĄCEJ

 • Możliwość ekspozycji własnych wyrobów na terenie stadionu w miejscach uzgodnionych z organizatorem imprezy.
 • Uzyskanie wyłączności na sprzedaż własnych wyrobów na terenie obiektu.
 • Własne konkursy z nagrodami dla publiczności organizowane zgodnie z życzeniem sponsora, przy wykorzystaniu systemu nagłośnienia obiektu.
 • Możliwość wyposażenia we własne ubiory firmowe obsługi technicznej imprez.

ŚWIADCZENIA SPECJALNE W
ramach świadczeń specjalnych, sponsor otrzymuje:

 • Odpowiednią ilość kart wstępu na mecze organizowane przez K.P. Rawia Rawicz
 • Ustaloną liczbę kart wstępu na imprezy zamknięte, przeznaczone dla sponsorów i VIP-ów
 • Określoną liczbę miejsc na klubowym parkingu.

ŚWIADCZENIA I CENNIK INDYWIDUALNY

 • Logo na koszulkach drużyny seniorów – 20.000 zł za sezon,
 • Małe tablice reklamowe (140cm x 100cm) rozmieszczone na wewnętrznej stronie płotu okalającego boisko od strony trybuny głównej – 100 zł miesięcznie,
 • Flaga i dwie małe tablice reklamowe (miejsce rozmieszczenia do ustalenia) – 500 zł miesięcznie,
 • Reklama świetlna na elewacji frontowej budynku klubowego – 300 zł miesięcznie,
 • Reklama naprzeciw trybuny głównej (wielkość do ustalenia) – od 500 zł do 1.000 zł miesięcznie,
 • Duża reklama o wymiarach 4m x 2m na płocie zewnętrznym (od strony ul. Spokojnej) – 300 zł miesięcznie,
 • Reklama (wielkość do ustalenia) na płocie okalającym stadion od ul.Władysława Broniewskiego – 300 zł miesięcznie.

 

Wszystkie podane stawki są ofertowe, mogą być przedmiotem negocjacji i mogą ulec zmianie. Gwarantujemy Państwu rzetelność, uczciwość i profesjonalną współpracę. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje innych form promocji Państwa Firmy przez nasz klub. Zapraszamy serdecznie do owocnej współpracy.

Z poważaniem Zarząd K.P. Rawia Rawicz

Share This